bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránkaNepriateľ štátu

Z prvých dvoch dielov V tieni mafie sa na Slovensku predalo neuveriteľných 26.000 kníh a Jozef Karika nenechal na seba dlho čakať: čoskoro vychádza voľné pokračovanie Nepriateľ štátu, ktorý prináša ešte viac adrenalínu, nečakaných zvratov a šokujúce finále. Už pôvodný pracovný názov napovedá veľa: Do posledného dychu.

Ešte viac adrenalínu, napätia a strhujúcich zvratovNepriateľ štátu

Politický thriller Nepriateľ štátu popisuje pokus o štátny prevrat. A v epicentre diania je mafiánsky boss Michal Harvan. Ten je donútený bojovať do posledného dychu nielen za záchranu štátu, ale aj o život Sone – dievčatka, ktoré je jeho posledným spojivom s ľudskosťou. Stretne sa s najmocnejším nepriateľom, vplyvnou organizáciou založenou ešte dôstojníkmi Hlinkovej gardy, ktorá sa usiluje prevziať moc v krajine. Odhalí sprisahanie politických špičiek a zistí, že ciele štátneho prevratu sú oveľa hrozivejšie, než by si trúfol pomyslieť...

KarikaNepriateľ štátu sa z veľkej časti odohráva počas 48 hodín, čo pridáva na jeho napätí a strhujúcom tempe. Z prvých dielov V tieni mafie sme Harvana poznali ako chladného a vypočítavého stratéga, no tentoraz sa ocitne v úplne inej situácii. Je pod obrovským tlakom, v časovej tiesni a zoči–voči protivníkom, oproti ktorým boli obaja Vokošovci len amatérmi. Nemá čas plánovať a stratégiu si musí vytvárať úplne inak – v reálnom čase, priamo počas diania.

„Pri písaní som si užil veľa zábavy. Verím, že si ju užijete aj vy,“ odkazuje čitateľom Jozef Karika. Akčný politický triler Nepriateľ štátu naozaj vyráža dych a téma nacionalizmu, neofašizmu či tiene temnej histórie prvého Slovenského štátu vás rozhodne nebude nudiť.

Prečítajte si úryvok z knihy Nepriateľ štátu.

A pozrite si book trailer v podaní autora knihy: