bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNeplač, miláčik. Psychotriler od Mary Kubica

Ďalší napínavý a nepredvídateľný triler od americkej autorky, ktorá má slovenské korene. Od Mary Kubica vyšli v slovenčine už viaceré knihy, ako Dobré dievča, Keď svetlá zhasnú, či Neznáma žena. Teraz pribudla novinka Neplač, miláčik.
Príbeh o tom, ako dobre poznáme ľudí, s ktorými žijeme. A nakoľko sme si istí, že nám hovoria pravdu...

„Majstrovsky napísaný, fascinujúci psychologický triler o tenkej deliacej čiare medzi podozrením a posadnutosťou... Po celý čas budete hádať, komu veriť, až do bravúrneho rozuzlenia, ktoré vás doslova omráči,“ napísali v Chicago Tribune.

Jedného nedeľného rána mladá žena Esther Vaughanová zmizne bez stopy zo svojho bytu v centre Chicaga. Keď jej spolubývajúca Quinn Collinsová nájde medzi priateľkinými vecami záhadný list adresovaný Miláčikovi, jej obavy o ňu ešte vzrastú. Začne si klásť otázky, ako dobre ju pozná a kto v skutočnosti Esther je.

Medzitým v neďalekom mestečku na brehu Michiganského jazera skríži cestu osemnásťročnému Alexovi Gallovi tajomné dievča bez mena. Alexa priťahuje jeho krása i záhadnosť, ibaže ich vzťah, ktorý sa začal pomerne nevinne, postupne prerastie v čosi temné a zlovestné.

Zatiaľ čo Quinn neúnavne hľadá odpovede v snahe vypátrať nezvestnú spolubývajúcu, Alex čoraz väčšmi podlieha nebezpečnému čaru tajomnej cudzinky, až napokon sa ich zdanlivo nesúvisiace príbehy pretnú v nepredvídateľnom, dych vyrážajúcom finále.

Mary Kubica je majsterkou napätia, píše výborné psychotrilery, ktoré sú vzrušujúce, plné zvratov a dokazuje to aj v knihe Neplač, Miláčik.
Celý príbeh sa odohráva počas piatich chladných novembrových dní. Najskôr v pokojnom tempe, spoznávame postavy, kulisy, užívame si atmosféru... Quinn pátra s pomocou svojho kamaráta Bena po Esther, nachádza rôzne indície, chytá ju panika a podlieha paranoji.
Ešte zaujímavejšie sú pasáže s Alexom – lepšie ho spoznávame. Zložitý život, žiadna ružová budúcnosť, proste nič úžasné...
V polovici sa láme chleba a v oboch príbehových linkách nastávajú zvraty, má to spád, spájate si veci a dochádza k prekvapeniam. Mary Kubica najmä tu prejavila svoje umenie zahrávať si s čitateľom, manipuluje s ním, zvedie ho z cesty, ukáže nesprávny smer.

MARY KUBICA

Autorka medzinárodných bestsellerov, ktorá sa preslávila debutovým trilerom Dobré dievča. Vo svete sa z neho predalo viac ako milión výtlačkov. Vyštudovala americkú literatúru a históriu a pôsobila ako učiteľ ka dejepisu na strednej škole.
S manželom a dvoma deťmi žije v Chicagu a voľný čas najradšej trávi s rodinou, v záhrade alebo v miestnom útulku pre zvieratá.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.