bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNávrat ho môže stáť život... Severské krimi St. Avenger

Brilantná zápletka a ponurá atmosféra.
4.diel krimisérie Thorkild Aske.
Špičkové severské krimi, z ktorého mrazí.
Rivertonova cena, nórska detektívka roka.
To je St. Avenger od nórskeho autora Heine Bakkeida.

V pieskových dunách na stavangerskej pláži nájdu dobité telo – pravdepodobne ide o policajta Simona Bergelanda.
Keď sa o tom dopočuje Thorkild Aske, práve je na Islande a rozhodne sa vrátiť do mesta, ktoré ho prenasleduje v jeho snoch, aby pátral po odpovediach. Stavanger je miestom, ktoré mu zmenilo život. Tu stratil Frei a prišiel o prácu policajného vyšetrovateľa. Na vine bol Simon Bergeland, Frein milenec, ktorý bol však od toho osudného dňa nezvestný.
Ak je tým mŕtvym Borgeland, črtá sa príležitosť nájsť odpovede na staré hádanky...a získať späť zašlú slávu.

Čoskoro sa však ukáže, že všetko je inak. Thorkild čelí jednému nebezpečenstvu za druhým a začína si uvedomovať, že niekto nielenže nechcel, aby sa do Stavangeru vrátil, ale aj to, že ho návrat môže stáť život.

St. Avenger je štvrtý diel série Heineho Bakkeida o utrápenom a sardonickom bývalom vyšetrovateľovi Thorkildovi Askeovi. Román získal Rivertonovou cenou za najlepšiu nórsku detektívku roka.

Heine Bekkeid je mimoriadne zručný vo vytváraní napätej, dusivej atmosféry. Navyše perfektne do toho zapadnú postavy, ktoré vykresľuje naozaj plasticky a hodnoverne. K tomu si pridajte úderné dialógy a máte severské krimi, ktoré sa oplatí prečítať. Ako napísali v Stavanger Aftenbladet, „dôležitú rolu v tomto pochmúrnom a vynikajúco napísanom nordic noir hrá mesto Stavanger – a pomsta.“

Knihy Heine Bakkeida kúpilo takmer 20 krajín a jeho séria s bývalým policajtom Thorkildom Askem je čoraz obľúbenejšia. St. Avenger je štvrtá kniha série a tentoraz je Thorkild triezvy, takmer bez samovražedných myšlienok a iných deštruktívnych pohnútok.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.