bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNávody a tipy do záhradky

Záhradkárčenie je ešte aj dnes záľuba, ktorá má veľa svojich priaznivcov, a to či už skalných, alebo nových. Zámerom knihy Abeceda záhradkára je dokázať, že jediné, čo ozajstný záhradkár potrebuje, sú základné vedomosti a pravá záhradkárska vášeň.

http://data.bux.sk/book/034/353/0343534/medium-abeceda_zahradkara.jpgMožno máte málo voľného času a ste mimoriadne zaneprázdnení. Ok, práca v záhradke sa vám môže zdať nudná a zdĺhavá. Zo záhradníčenia sa však môže stať naozajstný koníček, ktorý vám navyše bude prinášať svoje plody.
Praktický sprievodca, ktorý vám poradí, ako si vytvoriť perfektnú záhradu. Abeceda záhradkára ponúka 128 strán odborných návodov a tipov.

Výsadba, Zahradnictví, Květináč, Jaro, LétoPrehľadne usporiadané kapitoly poskytujú užitočné rady pre začiatočníkov, ktorí sa chcú venovať konkrétnej oblasti, či už si plánujú založiť záhon, alebo skleník, pestovať ovocie alebo zeleninu. Skúsenejší záhradkári alebo tí, ktorí sa tomuto koníčku oddane venujú rok čo rok, v nej nájdu cenné rady šité na mieru pre každé ročné obdobie.

V prvej časti Ovocie a zelenina sa naučíte vysádzať zeleninový záhon, vypestovať skleníkové paradajky, čučoriedky v črepníkoch. Dozviete sa, ako vyťažiť z byliniek maximum a ako si vypestovať vianočnú zeleninu.

Objednajte si novinku Abeceda záhradkára.
Kupit bux.sk

Nasleduje kapitola Kvitnúce rastliny a Ročné obdobia, kde sú vysvetlené sezónne práce, 10 jesenných úloh, trávnik v zime, dôkladné čistenie terasy ap.

Květiny, Zahrada, Zátiší, Zahradničení, Kropicí KonevVeľmi zaujímavá je časť Tipy pre záhradkárov, v ktorej zistíte spôsoby výsevu, správne hnojenie pôdy, efektívne kompostovanie, ako pripraviť skleník a ako sa vyrovnať so škodami spôsobenými počasím.

V poslednej kapitole Projekty sa naučíte robiť oporné konštrukcie, falošnú skalku, jednoduché chodníky alebo záhradné domčeky.

Bez ohľadu na to, či máte malý dvor za domom, alebo desiatky árov trávnatej plochy, vďaka inšpiratívnej knihe Abeceda záhradkára sa môže vaša záhrada premeniť na nádherné zelené kráľovstvo.

Milan Buno, 3.7.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.