bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNašla ju v izbe s mŕtvym mužom...

Vidím to v zábleskoch, akoby v miestnosti blikalo svetlo: Sebastianovu hlavu narážajúcu o rám postele. Tri kopnutia, štyri, krv zafarbujúcu kovovú nohu, hromadiacu sa v prasklinách laminátovej podlahy. Schmatla som Kristen, odtiahla ju preč a objala. Opreli sme sa jedna o druhú a triasli sme sa...

Nikdy sme tu neboli je strhujúci triler o dvoch kamarátkach, ktoré sa raz do roka vyberú na exotickú dovolenku. Ich priateľstvo je výnimočné – napriek tomu, že Emily žije v americkom Wisconsine a Kristen v Austrálii, spája ich silné puto.

Na dovolenke v Čile však Emily nájde Kristen v izbe s mŕtvym mladým mužom. Údajne ju napadol a ona sa len bránila. Emily by jej veľmi chcela veriť, ale ešte sa nespamätala z vlaňajšieho navlas rovnakého zážitku na spoločnom výlete v Kambodži. Naozaj môže dôjsť k takejto náhode dvakrát?

Ich priateľstvo je aj po týchto zážitkoch pevné a kamarátky sa podporia aj v tragických situáciách. Ale čo ak sa jedna z nich zrazu začne správať čudne? Čo ak začnú jedna o druhej pochybovať a vzájomná dôvera sa vytratí?

„Román Nikdy sme tu neboli je splneným snom každého milovníka napätia a ja som obracala jeho stránky hlboko do noci,“ nadchýna sa slávna herečka a milovníčka kníh Reese Whitherspoonová.
Je to napínavý triler o dvoch skvelých priateľkách, ktorých spoločný výlet však nedopadne dobre. To poznačí ich priateľstvo a začnú sa vynárať pochybnosti a čudné otázky. Naozaj sú také dobré priateľky? Je to čistý a úprimný vzťah? Alebo by ste sa mali obávať aj svojich najbližších priateľov?

„Kristen?“ Srdce mi divoko bilo, na peňaženku som úplne zabudla. Skúsila somkľučku, potomsomzašmátrala v taške po kľúči.
„Čo sa deje?“
Otvorila som dvere a udrela som po zapínači svetla. Rozsvietilo sa, modrobiele a nepríjemné, a ja som zmeravela. Kristen sedela schúlená na podlahe a plakala. Slzy sa jej miešali so spŕškou krvi na čeľusti a na dlani a predlaktí mala červené šmuhy.
„Čo sa stalo?“ opýtala som sa takmer pošepky a ona ku mne zdvihla oči. Všimla som si výjav za ňou: dve nohy, ktoré vytŕčali spoza akvamarínovej pohovky.

 

Andrea Bartzová

Andrea Bartzová, novinárka z Brooklynu, je autorkou kníh The Lost Night a The Herd. Jej práce sa objavili v novinách a časopisoch The Wall Street Journal, Marie Claire, Vogue, Cosmopolitan, Women’s Health, Martha Stewart Living, Redbook, Elle a mnohých ďalších. Okrem iného zastávala miesto redaktorky v časopisoch Glamour, Psychology Today a Self.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.