bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNáš tip: dovolenkový kabelkáč Tak mi treba!

Lea je žena v domácnosti, ktorá spolu s manželom a dvoma dcérami žije pokojne, aj keď skromne. Keď ju švagriná zláka na dovolenku do Egypta, splní sa jej tajný sen – ocitnúť sa aspoň raz v živote na africkom kontinente. Netuší však, že táto nádherná krajina jej poriadne zamotá život a v srdci narobí chaos.

Tak mi trebaNový príbeh z kabelky Tak mi treba! dokazuje, že láska kvitne v každom veku a neubráni sa jej ani hlavná. So švagrinou teda odlieta do Egypta na dovolenku a v letovisku čoskoro spozná očarujúceho mladého barmana Hassana a vďaka nemu opäť zažije pocit, aký sa z jej stereotypného manželstva dávno vytratil – že je krásna a výnimočná.

„Vedel zaujať pohľadom, správal sa nežne, citlivo, lásku preukazoval každým gestom...cítila, že jeho dotyk ju doslova paralyzuje. Stojím tu ako dajaká pubiška, zahundrala si v duchu a dlaň rýchlo odtiahla...“

Drsná nehaAko sa Lea zachová? Dokáže potlačiť city k svojmu nápadníkovi? Je predsa vydatá žena, navyše matka... „Vždy som rada pozorovala dovolenkujúcich ľudí a v Egypte som si skutočne prišla na svoje. Poniektoré dámy - mladé či staršie, štíhle či až príliš plnoštíhle sa mi doslova pred očami menili na krásne, atraktívne aj sebavedomé ženy. Stačili k tomu sladké slová a podmanivé pohľady Arabov,“ spomína autorka novinky Tak mi treba! Silvia Koscelanská, pre ktorú sa práve odpozorované dovolenkové dobrodružstvá stali námetom pre jej najnovší román.

Za tie prachy to stáloSilvia Koscelanská-Hajdučeková má na konte už tri knihy – predtým jej vyšla Drsná neha a predovšetkým veľmi úspešný román Za tie prachy to stálo. Silvia vyštudovala stavebnú priemyslovku, no stále ju to ťahalo viac k peru ako k rysovacej doske. „Vždy som rada pozorovala ľudí, ich reakcie na rôzne životné situácie a vymýšľala som, akým smerom by sa ich osudy mohli uberať,“ odpovedá autorka na otázku, prečo začala písať, a dodáva: „Som obyčajná žena, ktorá sa rada smeje, má rôzne záľuby, ale neobchádza ma ani smútok a trápenie. Ak cítim, že vo mne všetko vrie, siahnem po klávesnici a píšem.“

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(23. júla 2013 v 12:43)
Už sa tešim na nový kabelkáč....