bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNajznámejší kondičný tréner Maroš Molnár. Jeho príbeh a 150 cvikov

„Okrem vrcholových športovcov prešlo mojimi rukami aj množstvo známych ľudí, alebo, ak chcete, celebritných klientov. Trénoval som a trénujem hercov, herečky, spevákov či politikov.Často dostávam otázky z médií, aké je trénovať niekoho známeho, či majú tieto osobnosti nejaké špeciálne požiadavky, či s nimi zaobchádzam v rukavičkách, či im z akéhosi rešpektu ustupujem. Kdeže, nie je to tak. Možno mám šťastie, ale významní ľudia, ktorých trénujem, sú veľmi pracovití a málokedy sa stane, že neakceptujú to, čo im poviem. Považujú za úplne prirodzené, že v tomto vzťahu som šéfom ja.“

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom.
Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie, aby pohodlných postavil z gaučov, kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle.

 „Prestaňte čakať na zázrak a vyberte si šťastie!“ odkazuje sympatický tréner. Ak naozaj túžite po zmene, chcete schudnúť, dostať sa do formy, máte super šancu.
Kniha Gauč alebo šťastie je rozdelená na dve časti.
V prvej nájdete životný príbeh Maroša Molnára, ktorý podľa jeho rozprávania napísala Lucia Pastierová Čarná. O tom, ako začal športovať, ako trénoval známe tváre vrátane tenistiek Dominiky Cibulkovej a Daniely Hantuchovej, futbalistu Petra Šeba a mnohých ďalších. O jeho stretnutí s láskou života, manželkou Zuzkou. O fitku Molfit, aj o tom, ako sa dostal k relácii Extrémne premeny ako mu to zmenilo život.

V druhej časti ponúka 150 cvikov na rôzne partie tela – prehľadne, zrozumiteľne, fotky a nákresy, všetko detailne vysvetlené. Kardio, strečing, core... k tomu dva tréningové plány pre muža a pre ženu. No a v závere kapitola o strave. Pozrite si napríklad 7 cvikov Maroša Molnára na spevnenie chrbta, ktoré pripravil z knihy pre portál LepšíDeň.sk. „Pevný a silný chrbát je spoločne s funkčným jadrom tela a funkčným gluteálnym svalstvom zárukou zdravej a funkčnej chrbtice,” tvrdí profesionálny kondičný tréner.

Čo hovorí o svojej knihe Maroš Molnár?

 

Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.
Nie každý má možnosť cvičiť s Marošom Molnárom naživo, ale vďaka knihe Gauč alebo šťastie môže mať každý jeho rady poruke a meniť sa deň čo deň.

 

AKO DOSIAHNUŤ CIEĽ BEZ ZLYHANIA

• Cieľ si treba nastaviť efektívne tak, aby bol motivačný, nie demotivujúci.
• Cieľ by mal byť konkrétny a merateľný.
• Musí byť pre nás výzvou, ale realistickou.
• Veľký cieľ si treba rozdeliť na menšie čiastkové ciele.
• Je dôležité sústrediť sa na proces, nie na výsledok.
• Je ideálne stanoviť si denne iba jednu úlohu, dôležitú na splnenie cieľa.
• Počas procesu je dobré robiť si záznamy na dennej, týždennej alebo mesačnej báze a zaznamenávať si progres.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.