bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNajmrazivejší triler Johna Grishama – Sudcov zoznam

Naklonila sa a potichu sa spýtala: „Naznačujete, že jeden z našich aktívnych sudcov spáchal vraždu?“
Margie si zahryzla do pery a pokrútila hlavou. „Nenaznačujem, ja to viem.“
„Smiem sa spýtať, odkiaľ beriete tú istotu?“
„Jednou z jeho obetí bol môj otec.“
Lacy sa nadýchla a prebehla zrakom po miestnosti. „Obetí? Znamená to, že ich bolo viac?“
„Správne. Som presvedčená, že otec bol druhý v poradí. Nie som si úplne istá počtom, ale sudcovou vinou áno.“

John Grisham je majster právnických trilerov a tentoraz prichádza s novinkou, ktorá patrí k jeho najlepším...a súčasne najmrazivejším. Triler Sudcov zoznam je o renomovanom sudcovi, ktorý žije tajný život: je sériovým vrahom, ktorý postupne vraždí ľudí, ktorí ho v živote nejako naštvali alebo podrazili. A je nepolapiteľný!

„Toto je príbeh veľmi váženého sudcu, ktorý však vedie tajný život. Veľmi temný a znepokojivý tajný život. Je sériový vrah. Má zoznam ľudí, ktorí ho počas života urazili, pomaly a systematicky ich stopuje a zabíja a nikdy ho nechytia,“ približuje svoj najnovší triler John Grisham.

EXKLUZÍVNE. Pozrite si video Johna Grishama pre slovenských čitateľov:

O čom je Sudcov zoznam?
Lacy Stoltzová, známa z románu Svišť, v minulosti vyšetrovala sudkyňu, ktorá prijímala miliónové úplatky od zločineckého syndikátu. Vtedy len o vlások unikla smrti. Odvtedy prešli tri roky a Lacy sa blíži k štyridsiatke. Práca v Rade pre sudcovskú etiku ju už nebaví a uvažuje nad zmenou. Stretne však záhadnú ženu, takú vystrašenú, že nemá odvahu prezradiť pravé meno. Jej otca zavraždili pred dvadsiatimi rokmi, policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého, je ním priam posadnutá, sleduje ho už dvadsať rokov. A popritom odhalila ďalšie obete.

Podozrenie však nestačí, ibaže nájsť dôkazy sa zdá nemožné. Ten muž je brilantný, trpezlivý a vždy má náskok pred políciou. Ide o mimoriadne rafinovaného sériového vraha. Vyzná sa vo forenzných vedách, ovláda policajné postupy a čo je najdôležitejšie: pozná zákony. Ide totiž o sudcu z Floridy a patrí do Lacinej jurisdikcie.

Dotyčný sudca si vedie zoznam obetí a cieľových osôb, obsahuje mená nič netušiacich ľudí, ktorí mu niekedy v živote skrížili cestu a nejakým spôsobom sa ho dotkli. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a nedostať sa do jeho zoznamu?

Sudcov zoznam z vydavateľstva Ikar je výborne napísaný triler. Lahôdka, na aké sme boli v minulosti u Johna Grishama zvyknutí a dôvod, prečo sme si ho zamilovali. Grisham vo svojej najlepšej forme!

Skvele premyslená zápletka, postupné vyšetrovanie a pátranie. Nachádzanie stôp a indícií, ich skladanie do jednej mozaiky. Pekne vykreslené postavy, ich vzájomné vzťahy...napokon vznikol parádny triler o skorumpovanom zabijáckom sudcovi, ktorý sa s vami hrá na mačku a myš. Viaceré pasáže vás budú privádzať do vytrženia, budete si nervózne obhrýzať nechty, budete škrípať zubami nad brutalitou sudcu, ale aj jeho bohorovnosťou.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.