bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skNajdôležitejšie veci na svete

Prečítajte si všetko o úžasných živočíchoch, ľuďoch a miestach. Zoznámte sa s množstvom zaujímavostí. Objavte zázraky našej fascinujúcej planéty... a ešte všeličo iné. Práve vyšla krásna encyklopédia pre malých školákov, ktorí chcú vedieť všetko. O našej planéte, ľuďoch, zvieratách...a pritom podané zrozumiteľne, cez nádherné ilustrácie a pútavo.

Detská encyklopédia Najdôležitejšie veci na svete. Napokon, dôležitá osoba potrebuje dôležitú knihu – a táto bola napísaná práve pre teba J
Čo nájdete v tejto skvelej encyklopédii?

Napríklad kapitolu o našej planéte.
Zem je náš úžasný domov. Pokrývajú ju zelené lesy, suché púšte a nedozerné modré oceány (také veľké, že Zem vyzerá z vesmíru modrá). Zem je jedinou známou planétou, na ktorej existuje život, predstavuje teda veľmi špeciálne miesto!

Alebo kapitola Živočíchy - nádherné tvory, s ktorými sa delíme o našu planétu. Patria medzi ne krásne vtáky, zvláštne ryby, pozoruhodné cicavce a oveľa, oveľa viac. Živočíchy sa vyskytujú vo všetkých tvaroch, veľkostiach a farbách od VEĽKEJ modrej veľryby po maličký hmyz.

Za to, ako žijeme dnes, vďačíme všetkým, čo vytvorili a objavili úžasné veci. Prešli sme dlhú cestu odvtedy, čo ľudia žili v jaskyniach, a už vieme liečiť veľa chorôb, cestovať po celom svete, dokonca lietať na Mesiac!

Detská encyklopédia Najdôležitejšie veci na svete je pre čitateľov od 7 rokov, ale s radosťou si v nej zalistujú aj rodičia. Dozviete sa v nej napríklad aj rôzne 10 naj:

10 NAJNEBEZPEČNEJŠÍCH živočíchov

Niektoré živočíchy sú pre nás nebezpečné, ale je veľmi dôležité chrániť všetky živočíšne druhy. Týmto živočíchom je najlepšie vyhnúť sa. Môžu nebezpečne uhryznúť, obsahovať smrteľný jed alebo šíriť choroby.

mamba čierna (had)
čierna vdova (pavúk)
žralok modrý
morská osa (medúza)
projektilový mravec
chobotnica modroprstencová
hroch
moskyt
pralesnička (žaba)
pavúčia osa

10 NAJVÄČŠÍCH štátov

Na svete je veľa štátov. Niektoré sú OBROVSKÉ a iné zase malé. Tieto štáty sú také veľké, že budeš musieť nasadnúť na lietadlo, aby si sa dostal z jedného konca na druhý!

1. Rusko
2. Kanada
3. Spojené štáty americké
4. Čína
5. Brazília
6. Austrália
7. India
8. Argentína
9. Kazachstan
10. Alžírsko

Milan Buno, literárny publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.