bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNájde silu postaviť sa za to, po čom túži? Novinka Slzotvorca

Slzotvorca je krásny a dojímavý príbeh, pri ktorom sa neubránite slzám. Príbeh o dvoch utrápených dušiach, ktoré vo vás vzbudia celú paletu emócií. Na jednej stránke láska, nádej, radosť...na strane druhej bolesť, tma a smútok.
Autorka Erin Doom má nezvyčajný štýl písania, miestami poetický a vzletný, inokedy pochmúrny a melancholický.

Medzi múrmi sirotinca Hrob, kde Nica vyrastá, sa pri plameňoch sviečok mali vo zvyku rozprávať tajuplné príbehy a legendy.

Náš ústav sa volal Sunnycreek Home, teda Domov v slnečnej zátoke. Vynímal sa na konci zničenej cesty bez východiska, na konci slepej ulice, na zabudnutej periférii malého mesta na juhu Alabamy. Prichádzajú sem takí ako ja, čo nemali v živote šťastie. Nikdy som však nepočula iné deti ho nazývať jeho pravým menom.
Všetci ho volali vulgárne Hrob a netrvalo dlho, kým som pochopila prečo: každý, kto tam skončil, bol zdanlivo zahnaný do slepej ulice bez východiska, presne, ako tá cesta.
V Hrobe som sa cítila ako za mrežami, vo väzení.

Najznámejšou legendou je tá o Slzotvorcovi, tajomnom remeselníkovi s očami čistými ako krištáľ, ktorý dokázal prebudiť emócie a priviesť ľudí k slzám. Lenže teraz má Nika sedemnásť a na jej vlastné prekvapenie sa ocitá v starostlivosti manželov Miliganovcov. 

Nevybrali si však len ju, a ak sa nechce vrátiť do domova, musí nájsť svoju silu a zabojovať o šťastie, po ktorom túži. Dokáže aj napriek traume nájsť svoj skutočný domov? A dá sa vôbec bojovať s láskou a pocitmi, ktoré ju privádzajú do šialenstva, alebo by mala skôr bojovať o túto lásku? Ako sa Nika postupne zoznamuje so svojím okolím, nachádza priateľstvá a silu postaviť sa za to, po čom túži.

Slzotvorca je originálna temná fantasy romanca, ktorá dokazuje, že nikdy nie je neskoro na šťastné detstvo. Je skvelé, že autorka dokázala takýmto pútavým spôsobom obsiahnuť témy ako adopcia, trauma z detstva, sebaprijatie...
Stiahnite si Slzotvorcu hneď teraz a čítajte.

Erin Doom je pseudonym talianskej autorky, ktorá sa so svojím románom Slzotvorca okamžite zaradila medzi najpredávanejších talianskych autorov. Zo Slzotvorcu sa len v Taliansku predalo viac než 650 000 výtlačkov. Tento titul si získal takú ohromnú priazeň čitateľov a čitateliek, že sa dočkal aj filmového spracovania pre Netflix, ktoré si diváci budú môcť pozrieť už v apríli 2024. Okrem toho boli práva na preklad predané do dvadsiatich šiestich krajín sveta. Teraz po tomto výnimočnom talianskom fenoméne môžu siahnuť aj slovenskí čitatelia.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.