bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNa spôsobe vraždy nezáleží. Podstatný je čas... Strhujúci triler Dievča, 11

Neuveriteľné, Natalie mala už desať. Tak blízko veku najmladšej obete Odpočítavača. Ten prípad pohlcoval Elle každú minútu života, odkedy sa pred šiestimi mesiacmi pustila do rozhovorov najnovšej série svojho podcastu Oneskorená spravodlivosť. Len čo zavrela oči, mala pred sebou tváre dievčat, ktoré viseli na stene v jej nahrávacom štúdiu.

Dievča,11 je strhujúci triler o sérii rituálnych vrážd, ktorá zostala nevyriešená. A nedokončená. Vrah zvaný Odpočítavač kedy systematicky zabíjal, no potom sa odmlčal...a teraz sa opäť vynára. A žiadne dievča nie je pred ním v bezpečí.

Elle Castillová je sociálna pracovníčka so špecializáciou na deti, ktoré sa stali obeťami násilných trestných činov. Vysiela obľúbený podcast o skutočných zločinoch. Venuje sa odloženým prípadom nezvestných detí v Twin Cities, kde žije.

Po dvoch sériách úspešne vyriešených prípadov sa zameria na najväčšiu záhadu v regióne – sériového vraha nazývaného Odpočítavač. Pred dvadsiatimi rokmi náhle prestal zabíjať, no predtým si vytvoril rituálny vzorec. Vraždil vždy tri dievčatá počas siedmich dní, pričom každá obeť bola o rok mladšia než predošlá. Nikomu sa nepodarilo zistiť, prečo sa odmlčal po jedenástej obeti – jedenásťročnom dievčati, ani čo ho viedlo k vražednému rituálu.

Jedného dňa Elle zavolá poslucháč s tipom na Odpočítavača. Elle sa za ním vyberie, no nájde ho mŕtveho. O niekoľko dní zmizne dievčatko a únos zapadá do postupu Odpočítavača. Na rozdiel od odborníkov v médiách a vyšetrovateľov, ktorí sa radi spoliehajú na teóriu o samovražde Odpočítavača, Elle nikdy neverila, že umrel. Začne vyšetrovať jeho prípad, aby nadobro uzavrela svoje podozrenia. No zdá sa, že jej podcast rozvíril hladinu nových obetí.

Pozrite si, čo hovorí autorka o svojej knihe:

Dievča,11 má vynikajúci námet: súkromná vyšetrovateľka a autorka podcastu po nevyriešených skutočných zločinoch. Originálne a zaujímavé. Napínavý príbeh, ktorý začína pozvoľna, no postupne naberá na obrátkach. Elle sa snaží svojimi podcastami upozorniť na zabudnuté zločiny, aby dosiahla pre obete spravodlivosť. Ale tentoraz sa zameria na príliš veľké sústo: Odpočítavača.

Autorka Suite Clarke sa pohrala s príbehom, vyťahuje na povrch rôzne tajomné záležitosti, svet podcastov je príťažlivý, má to spád, dynamiku. Moderný triler, ktorý vás pobaví.

Amy Suiter Clarke

Spisovateľka a odborníčka na komunikáciu. Pochádza z malého mesta v Minnesote, vyštudovala divadelnú tvorbu v Twin Cities. Potom sa presťahovala do Londýna a tam študovala kreatívne písanie na Kingstonovej univerzite. Momentálne pracuje v univerzitnej knižnici v austrálskom Melbourne. Dievča,11 je jej debutový román a vyšiel v USA, Austrálii a v mnohých iných krajinách.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.