bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMysteriózny historický príbeh Kníhviazač

Predstavte si, že môžete vymazať smútok.
Predstavte si, že môžete odstrániť bolesť.
Predstavte si, že môžete skryť to najtemnejšie tajomstvo.
Navždy.

„Originálny koncept, nádherne napísané. Kniha Bridget Collins je naozaj čarovná,“ povedala spisovateľka Laura Purcell. Kníhviazač je mysteriózny historický príbeh, ktorý vás prekvapí a vtiahne od prvých strán. Atmosféra renesančného mesta, mystické prvky, tajomno...a sila kníh.

Emmet je synom farmára. Jedného dňa mu príde list a dozvedá sa, že má nastúpiť ako učeň viazačky kníh. Pravdou je, že je to remeslo, ktoré prebúdza v ľuďoch strach, pretože je opradené povesťami a predsudkami.
No Emmetovi rodičia si nemôžu dovoliť odmietnuť takéto povolanie a tak mladík prichádza do dielne, kde je jeho úlohou vyrábať nádherné knihy. V každej z nich má uschovať niečo výnimočné a zvláštne: spomienky. Ak chcete na niečo zabudnúť alebo navždy pochovať ťaživé tajomstvo, vaše trápenie zviaže. A vy si už nikdy nebudete musieť spomenúť na bolesť, ktorú vám spôsobilo.

V trezore pod dielňou Emmetovej majsterky viazačky sú starostlivo uschované a zaznamenané nekonečné rady kníh a tajomstiev. Každá kniha, ktorá bola kedy zviazaná, obsahuje niečie spomienky. Niečo, na čo chcel ten človek zabudnúť. Jedného dňa však Emmett objaví niečo nečakané: jeden zo zväzkov nesie jeho meno.

Sýta tmavá červená, popretkávaná zlatom a jemná ako dotyk ľudskej pokožky. Keď som ju otvoril, obkolesila ma vôňa plesne a dreva, akoby ju už celé roky nik neotvoril.
Úplne ma pohltila.
Dej sa odohrával vo vojenskom tábore v nejakej cudzej krajine a zo začiatku to bolo všetko veľmi mätúce: samí kapitáni, majori a plukovníci, hádky o vojenskej taktike a hrozba vojenského súdu. No niečo ma nútilo čítať ďalej: pred očami som mal každučký detail, počul som kone a trepot stanovej plachtoviny pod návalmi vetra a pri zápachu pušného prachu začalo moje vlastné srdce biť rýchlejšie...

Kníhviazač je originálny príbeh o „viazaní ľudí“, ich spomienok, smútku, bolesti, ich tajomstiev. Atmosféra renesančného mesta a tajomna s mystickými prvkami. Mix fantasy, histórie a romantiky. „Jednoducho kúzelné. Takýto talent rozprávania vás prinúti zabudnúť aj svoje vlastné meno. Priala by som si, aby som túto knihu napísala ja,“ myslí si spisovateľka Erin Kelly.

Anglická spisovateľka Bridget Collins sa narodila v roku 1981 v Kente, Anglicku. Vždy snívala o hereckej kariére, a preto študovala na londýnskej Akadémii muzických a divadelných umení, no po ukončení štúdia sa ocitla pri písaní románu, ktorý jej pomáhal pri odreagovaní sa od školy. Napokon zistila, že toto je jej povolanie. Jej prvá kniha získala veľké úspechy a ocenenia. Odvtedy napísala šesť kníh pre mládež. Kníhviazač je jej prvá kniha pre dospelých a hneď sa dostala na zoznam najpredávanejších kníh Sunday Times. Doposiaľ je herečkou amatérkou, miluje kníhviazačstvo, behanie, zdravé jedlo a poriadny šlofík, ktorý miluje takmer rovnako, ako čítanie.

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.