bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMyslite ako Leonardo a získajte viac!

Uznávaný autor Michael J. Gelb vo svojej inšpiratívnej knihe Mysli ako Leonardo da Vinci prináša úplne nový spôsob myslenia, vďaka ktorému dokážete naplno využiť svoj potenciál. Ako príklad si zvolil jedného z najväčších géniov všetkých čias – Leonarda da Vinci.

Majster Leonardo bude naďalej inšpirovať ľudí po mnoho ďalších storočí. Tak ako je to teraz, 500 rokov od jeho úmrtia. Je to čiastočne vďaka tým, ktorých sa dotkol svojím tvorivým ohňom a ktorí pracujú na tom, aby ho udržali pri živote, aby našli nové spôsoby, ako zachovať jeho ideály pre budúce generácie.

Náš mozog je oveľa lepší, než si myslíme, tvrdí Gelb.
Hoci je ťažké zveličiť brilantnosť Leonarda da Vinci, nedávne vedecké výskumy ukazujú, že pravdepodobne podceňujeme svoje vlastné schopnosti. Sme obdarení prakticky bezhraničným kreatívnym potenciálom a schopnosťou učiť sa. Deväťdesiatpäť percent toho, čo vieme o schopnostiach ľudského mozgu, sme sa dozvedeli v posledných dvadsiatich rokoch. Školy, univerzity a korporácie len začínajú uplatňovať pochopenie ľudského potenciálu, ktoré sa postupne dostáva na povrch. „Načrtnime základy výučby toho, ako myslieť ako Leonardo, zvážením súčasných náhľadov na inteligenciu a na niektoré výsledky skúmania povahy a rozsahu potenciálu nášho mozgu,“ píše Gelb.

Postupne vám vysvetlí, ako kresliť podľa poznámok tohto veľmajstra, učiť sa z jeho vynálezov a umeleckých diel. Gelb uvádza sedem princípov Leonarda da Vinci, ktoré sú stavebným kameňom osobnosti a práce každého génia.

Krok za krokom si cez rôzne cvičenia a nevšedné postupy osvojíte zručnosti ako:

• riešenie problémov
• kreatívne myslenie
• sebavyjadrenie
• užívanie si sveta okolo seba
• stanovenie cieľov a získanie životnej rovnováhy
• harmonizácia tela a duše.

Neuspokojte sa len tak s tým, čo dokážete teraz! Ašpirujte na viac vďaka tejto knihe plnej inšpirácie, vedomostí a krásy.
„Želám vám, aby ste týmto princípom, toto knihou umožnili preniknúť do svojej mysle a svojho srdca a aby vo vás spustili vlny inšpirácie, rovnako nekonečné ako tie, ktoré sa šíria z miesta, kde na hladinu jazera dopadol kameň, a aby ste v týchto siedmich princípoch našli návod, ako vyjadriť krásu, ktorú v sebe máte,“ odkazuje Michael J.Gelb.

Začítajte sa do novinky Mysli ako Leonardo da Vinci:

Súčasný výskum v oblasti psychológie nielenže rozšíril naše chápanie povahy a rozsahu inteligencie, ale odhaľuje aj prekvapujúce pravdy o rozsahu ľudského potenciálu. Výsledky sa dajú zhrnúť vetou: Náš mozog je oveľa lepší, než si myslíme. Prijmite preto fakt, že vaša fenomenálna mozgová obdarenosť je úžasným východiskom pre praktické štúdium davinciovského spôsobu uvažovania. Zamyslite sa nad tým, že váš mozog:

◆ je oveľa flexibilnejší a má viac úrovní než ktorýkoľvek superpočítač;

◆ sa za sekundu dokáže naučiť sedem faktov, bude to robiť každú sekundu až do konca vášho života a stále bude mať dosť miesta na ďalšie informácie;

◆ sa vekom dokáže zdokonaľovať, ak ho používate vhodne;

◆ nie je len vo vašej hlave. Podľa slávnej neurologičky doktorky Candace Pertovej „inteligencia nie je lokalizovaná len v mozgu, ale aj v bunkách, ktoré sú rozložené po tele. (…) Tradičné oddelenie mentálnych procesov vrátane emócií od tela už neplatí“;

◆ je jedinečný. Medzi siedmimi miliardami ľudí, ktorí žijú na planéte, a viac než deväťdesiatimi miliardami ľudí, ktorí na zemi doteraz žili, nebol a nie je nikto taký ako vy, pokiaľ nemáte identické dvojča. Vaše tvorivé nadanie, vaše odtlačky prstov, váš výraz, vaša DNA, vaše sny, to všetko je neopakovateľné a jedinečné;

◆ je schopný vytvárať prakticky nekonečné množstvo synaptických spojení a vzorcov myslenia.

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.