bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMysli ako raketový vedec...a maj krajší život!

Pomocou tejto knihy chytíte svoj život pevne do rúk. Budete spochybňovať domnienky, stereotypy a zabehnuté spôsoby myslenia. Tam, kde ostatní uvidia zarúbanú cestu, vy uvidíte príležitosť, ktorú možno využiť. K problémom budete pristupovať racionálne a budete prinášať inovatívne riešenia meniace status quo. Vyzbrojíte sa nástrojmi umožňujúcimi odhaľovať dezinformácie a pavedu. Vyšliapete nové cestičky a prídete na nové spôsoby prekonania problémov, ktoré vás v budúcnosti čakajú....

Mysli ako raketový vedec ponúka jednoduché stratégie, ktoré môžete využiť na obrovské skoky v pracovnom a osobnom živote. Inšpiruje vás a pomôže vám vzlietnuť. „Nie je to len poučné čítanie, je to kniha plná praktických tipov. Prvá kniha Ozana Varola vám môže pomôcť s tým, ako pristupovať k problémom. Houston, máme riešenie!“ povedal Adam Grant, autor knižných bestsellerov.

Bývalý raketový vedec Ozan Varol prezradí spôsoby, nápady a stratégie, aby ste zdanlivo nemožné veci dokázali zmeniť na možné. Raketová veda sa často považuje za najväčší úspech modernej technológie, no nie je to pravda. Ide skôr o zložitý myšlienkový proces, spôsob, ako si predstaviť nepredstaviteľné a vyriešiť nevyriešené. Ten istý myšlienkový proces, ktorý navnadil Neila Armstronga, aby spravil ten obrovský skok pre ľudstvo, dovolil rakete vzlietnuť milióny kilometrov do vesmíru. Našťastie nemusíme byť raketovými vedcami, aby sme mysleli ako oni.

V tejto prístupnej a praktickej knihe jej autor Ozan Varol prezrádza 9 jednoduchých stratégií z oblasti raketovej vedy, ktoré vám pomôžu spraviť obrovský skok v práci a v živote. Nezáleží na tom, či pôjde o váš biznis, zdokonalenie novej zručnosti, alebo vytvorenie prevratného produktu, myslieť v súčasnosti ako raketový vedec je nevyhnutnosťou. Nachádzame sa v zložitom období a iba tí, ktorí sa vedia popasovať s problémami, majú výnimočnú výhodu.

„Keď je v stávke príliš veľa, množina neznámeho príliš nebezpečná a problémy neriešiteľné, potrebujete superhrdinu – a tým je Ozan Varol. On vám ukáže, ako zdokonaliť získané rozumové schopnosti raketového vedca. Kým túto fascinujúcu knihu dočítate, budete myslieť lepšie a odvážnejšie.” dodáva Daniel H. Pink, autor bestsellerových kníh.

Ozan Varol spomína v knihe Mysli ako raketový vedec rôzne slávne osobnosti a poukazuje na ich životy, skúsenosti, ich zážitky. V knihe sa objavujú nielen vedci ako Albert Einstein, William Herschel, Charles Darwin, Richard Feynmann, Galileo Galilei, ale aj majsterka prerodov Madonna, spisovateľ Dan Brown, investor Warren Buffett, Elon Musk a jeho SpaceX.  Tiež Netflix, seriály Big Bang Theory, či Simpsonovci. Celkovo je nám tak kniha veľmi blízka, hovorí o veciach, ktoré poznáme, no zároveň nás inšpiruje a posúva dopredu.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Motýľ, ozanvarol.com

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.