bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMysli ako detektív. Skvelá knižka pre deti, ktoré premýšľajú


Pútavá a hlavne dôležitá knižka pre deti, ako sa naučiť kritické myslenie. Farebné ilustrácie, pútavé aktivity a zmysluplné príklady naučia deti analyzovať informácie, rozhodovať sa a vyriešiť problém. Kniha Mysli ako detektív.

Táto kniha motivuje využiť svoju zvedavosť a kreativitu na to, aby deti pochopil okolitý svet. Je plná praktických tipov a trikov, ktoré pomôžu stať sa sebavedomým a nezávislým mysliteľom.

Kritické myslenie je niečo ako tajná superschopnosť. Pomôže ti zistiť, či je niečo pravdivé, alebo nie. V dnešnej dobe sa prostredníctvom médií rýchlo šíria klamlivé a falošné informácie, preto je kritické myslenie veľmi dôležité.
Ak budeš klásť správne otázky a hľadať dôkazy, naučíš sa rozlišovať, či to, čo čítaš a počuješ, je naozaj pravdivé. Kritické myslenie ti taktiež pomôže rozlúsknuť problémy, ktoré sú pre iných neriešiteľné.

Deti sa naučia používať kritické myslenie na analýzu stôp, dôkazov a podozrivých. Rozvinú svoje logické uvažovanie, tvorivosť a schopnosť riešiť problémy. Užijú si zábavné a náročné prípady, ktoré preveria ich detektívne schopnosti. A objavia príklady zo skutočného života z pohľadu naozajstných detektívov a ľudí, ktorí využívajú kritické myslenie pri svojej práci.

Deti spoznajú Daniela, zvedavého chlapca, ktorý s obľubou rieši záhady.
Tiež Maxa, ktorý tvrdí, že na Zem prichádzajú mimozemšťania...ale skôr ako sa začnete báť, použite svoju superschopnosť kritické myslenie a zistite, či má pravdu.
Podobne je na tom Danielova kamarátka Karolína - hovorí, že na dne oceánu je potopená loď so skrytým pokladom...
A Tobiáš tvrdí, že včera v noci videl vo svojej izbe ducha. Prv než sa preľakneš, využi svoje kritické myslenie a zisti, či je to pravda. Aký dôkaz by mohol potvrdiť teóriu, že Tobiáš videl ducha?

„Dôležité je neprestať klásť otázky. Zvedavosť má svoj vlastný dôvod existencie.“
Albert Einstein

David Pakman je youtuber, tvorca podcastov a autor podporujúci kritické myslenie a intelektuálnu zvedavosť. Ako moderátor celoštátneho rozhlasového a televízneho programu David Pakman Show sa stal dôveryhodným hlasom oslovujúcim národné a medzinárodné publikum. Narodil sa v Argentíne a v mladom veku imigroval do USA. Jedinečným spôsobom informuje o celosvetových problémoch. Vo svojich knihách sa snaží posilňovať myslenie ľudí všetkých vekových kategórií a inšpiruje mladých čitateľov, aby sa pýtali, analyzovali a kriticky mysleli.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.