bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMusí zostať UTAJENÁ, aby ju opäť nenašiel!

„Viem… Nemôžem mať všetko, čo chcem. Nie si vec, na ktorú ukážem prstom, si ľudská bytosť. Chápem… že ťa možno nikdy nenájdem. Budem to však skúšať, kým ma nevezmeš na milosť.“

Práve vyšla Utajená od Lucie Saskovej. Úžasná oddychovka, pohodové čítanie o vzťahu... o dvoch ľuďoch a dvoch svetoch, ktoré by sa inak nikdy nestretli...no osud vie občas prekvapiť.

Hlavná hrdinka – ktorej meno nespoznáme, ako sme si už u Lucie zvykli :) - má prekladateľskú firmičku a je jej dobre. Teda pracovne...pretože v osobnom živote si vytrpela viac než dosť. Má jazvy na tvári a srdce rozbité na milión kúskov. Aj preto sa tak trochu skrýva, vyhýba sa akejkoľvek publicite a snaží sa nebyť na radare.

Svojej kamoške Nine z agentúry, ktorá organizuje rôzne akcie, prisľúbi pomoc. Vypadol im človek a vo Viedni potrebujú ubytovať, postarať sa o populárnu fínsku skupinu Long Story. Hoci ich naša hrdinka vôbec nepozná, nenechá priateľku v štichu a ide do Viedne. Spoznáva členov kapely, ich manažéra, ale najmä lídra Lea... Upútal ju, zaujal a ako sa neskôr ukáže, aj ona mu padla hneď do oka.

„Naše prvé stretnutie bolo zvláštne, myslel som si, že sa už nikdy neuvidíme. Na koncertoch sa premelie veľa tvárí, postupom času sa zlievajú do jednej. Iba výnimočne niektorá vystúpi z davu. Ona z neho vystúpila hneď, ako som ju prvýkrát zbadal na recepcii, a svojím správaním potvrdila, že nie je jedna z mnohých.“

Čoskoro jej obráti zaužívané stereotypy hore nohami, vtiahne ju do víru svojho sveta plného pozlátka, slávy, fanúšičiek...a rodí sa medzi nimi vzťah. No ona sa snaží skrývať svoju minulosť...a netuší, že aj Leo má isté problémy, ktoré však časom vyplávajú na povrch.  
Ich svety sa neustále rozdeľujú a spájajú, stretávajú sa znovu rozchádzajú. Zažívajú vzostupy a pády, čelia intrigám, pochybnostiam, špine zo sociálnych médií...
Ako dlho dokážu tajiť svoj vzťah? Ako dlho dokáže byť ona UTAJENÁ a on balansovať na hranici dvoch rozdielnych svetov?

Pozrite si, čo o svojej knihe hovorí Lucia Sasková.

Utajená je absolútna oddychovka, do ktorej naskočíte hneď na prvých stranách. Spoznáte hlavnú hrdinku, cestujete s ňou do Viedne, kde mala pripraviť príchod akejsi slávnej skupiny, ktorú ona ani nepoznala...a zrazu ste v tom až po uši.
Cestujete, v hlave vám znejú piesne skupiny Long Story, chodíte s nimi po koncertoch a pri niektorých osobných až intímnych skladbách vám behajú po chrbte zimomriavky.
Zatínate päste, keď odkrývate jej bolestivú minulosť a vzťah, ktorý ju zrazil takmer na úplné dno. S napätím sledujete, ako sa s Leom postupne objavujú, duševne sa navzájom odhaľujú, hoci majú čo skrývať a obaja sú opatrní. „Život nie je rozprávka. Život je žáner, akým si ho spravíš,“ tvrdí hlavná hrdinka.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.