bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMollina zázračná cesta do svojho vnútra a svojich pocitov...

Útla knižka, ktorá má 40 strán, no bude nezabudnuteľným pokladom v knižnici vášho dieťaťa. Ale aj vás. Táto krásne ilustrovaná kniha vás totiž vezme do očarujúceho Mollinho sveta, aby ste sa o sebe naučili oveľa viac: kým ste, ako prekonať vnútorné strachy a neistotu, ako sa tešiť či ako sa nechať unášať fantáziou.
Mollina zázračná cesta.

Molly je 12-ročné dievčatko, ktoré miluje daždivé počasie...pretože vtedy sa zavinie do teplej deky, svet okolo nej akoby sa spomalil a ona sa začíta do nejakého pekného príbehu. Ten jej pomôže zabudnúť na dnešný deň, pretože v škole ju znova šikanovali...
Molly si myslela, že jej život je ťažký, namáhavý a s knihou sa ponorí do lepšieho sveta...

Raz pri čítaní zaspala a ocitla sa vo veľkom laboratóriu, kde panoval čulý ruch. Po chvíli zistila neuveriteľnú vec: ocitla sa vo svojom vlastnom tele.

Molly spadla sánka. To je jej telo? Nekonečné tisíce úkonov, svištiace čiastočky, vzdúvajúce sa mechy, celá tá činnosť a neutíchajúci ruch v jej tele pracuje len pre ňu – pre Molly? Hlas akoby čítal jej myšlienky.
„Nie sú to len nekonečné tisíce procesov, ale každú sekundu prebiehajú milióny a ďalšie milióny úkonov. Či spíš, alebo bdieš, či sa cítiš výborne, alebo ti niečo chýba, všetci tí usilovní pomocníci sú tu len pre teba, pre nikoho iného, celých dvadsaťštyri hodín ich máš k dispozícii.

Molly je ohromená a začína sa jej zázračná cesta. Zrazu vidí svoje srdce, ktoré bez prestávky neúnavne pumpuje krv... stretáva malých priateľov, ktorí ju nikdy neopustia. Motýle stelesňujú jej nenútenosť a kreativitu. Škriatkovia jej radosť a pýchu. Víly zasa pôvab a dobrotu.

Molly putuje, spoznáva a uvedomuje si o sebe mnohé veci. Postupne vám a vaším deťom ukáže, ako vlastne prekonať neistotu, vnútorný strach a obavy. A nájsť pokoj vo svojom rozbúrenom srdci. Mollino rozprávanie prekoná vaše najodvážnejšie predstavy a dá vám odpoveď na najzákladnejšiu otázku: Kto som?

Obohatí vás aj o skúsenosť, ako si vážiť vlastné telo, prijať svoje pocity a venovať im pozornosť, pohrať sa s myšlienkami a fantáziou a spoznať skutočnú lásku.

To všetko nájdete v útlej knižke Mollina zázračná cesta, ktorá je určená deťom od 6 rokov.

Anna Camilla Kupka

Vždy sa živo zaujímala o filozofiu a psychológiu a pokúšala sa nájsť odpoveď na dve základné otázky nášho života: Kto sme? Odkiaľ pochádzame? Je presvedčená, že naším základným právom je žiť šťastný život hneď od narodenia, a predovšetkým sa zasadzuje o to, aby mladí ľudia objavili svoje schopnosti a žili v súlade s nimi.

Vydala niekoľko kníh, z ktorých nezvyčajný úspech zaznamenala publikácia Ticket zur Erde und zurück (Lístok na Zem a späť), kde zúročila poznatky z posledných dvoch desaťročí. Kniha sa okamžite stala bestsellerom na Amazone a zmenila životy ľudí na celom svete. Keď autorku vyzvali, aby pripravila podobnú knihu aj pre deti, napísala pozoruhodný príbeh Mollina zázračná cesta, ktorá pomáha mladým aj starým objaviť ich pravú a vzácnu prirodzenosť. Kniha sa stala národným bestsellerom v nemecky hovoriacom svete a bola preložená do angličtiny.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.