bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMimi a Líza. Záhada vianočného svetla

Mimi vidí svet rukami a ušami. Je totiž nevidiaca.
Spolu so svojou najlepšou kamarátkou Lízou už navštívili veľa fantastických svetov plných zábavy, ale aj záhad. Teraz konečne prišli Vianoce.
 

Je tu príbeh Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla, ktorý je plný čarovných, voňavých a jagavých Vianoc.

Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty podozrivý sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti.
Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

Pozrite si trailer ku knihe aj filmu:

Dve veselé kamarátky zažili už veľa zábavy vo fantazijných svetoch. Po prvých dvoch knižkách, vymaľovánkach, či hádankách je tu novinka, v ktorej dievčatá opäť zažívajú čosi nezvyčajné. Cestujú v čase.
„Knižka je určená primárne pre deti, ktoré sa len nedávno naučili čítať alebo sú ešte v materskej škole. No vďaka bohatým ilustráciám zaujme aj omnoho mladších čitateľov a zistili sme, že vlastne aj starších,“ tvrdí jedna z autoriek Katka Kerekesová.

Knižka aj film

Knižka Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla vznikla na základe scenára rovnomennej rozprávky, ktorý spoločne písali Katarína Moláková, Katarína Kerekesová, Ivana Šebestová a Anna Vášová.

Nádhernú ústrednú pieseň k filmu naspievala Ela Tolstová, ktorá je líderkou formácie Tolstoys. Skladbu s názvom Svetlo sa hrá skomponovala Lucia Chuťková. Tá v súčasnosti patrí k najvýraznejším postavám hudobnej scény mladých skladateľov a skladateliek. Venuje sa tvorbe contemporary music. „Priznávam, nebolo to jednoduché. Veľmi dlho sme hľadali speváčku, ktorej hlas by mal v sebe intimitu, istú spontánnosť a čosi tajomné,“ tvrdí Lucia.

Vypočujte si pesničku Svetlo sa hrá – nahral ju Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu. Hudbu zložila Lucia Chuťková, autorkou textu je Katarína Moláková a spieva Ela Tolstová:

<center><iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" allow="autoplay" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/520199886&color=%23ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=true"></iframe></center>

Možno si spomínate na rok 2013, kedy mal vo vysielaní RTVS premiéru animovaný seriál Mimi a Líza. Decká si ho okamžite obľúbili. Bolo to po veľmi dlhej odmlke v pôvodnej detskej animovanej tvorbe. Odštartovala sa tým zároveň tvorba ďalších animovaných seriálov na Slovensku.

Milan Buno, literárny publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.