bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMichael Connelly a jeho fantastická Hodina duchov

Renée Ballardová vyšetruje paralelne dva prípady - smrteľnú guľku, ktorá „spadla z nebies“ počas silvestrovskej noci a zabila bývalého člena gangu. A zvrátenú dvojicu násilníkov, ktorí prepadávajú mladé ženy a znásilňujú ich hodiny v ich domovoch.

A prizve si na pomoc Harryho Boscha.

Novinka bestsellerového autora Michaela Connellyho, ktorý má na konte už takmer štyri desiatky románov, prináša príbeh zasadený do súčasnej Ameriky sociálnych nepokojov. Hodina duchov je už štvrtou knihou v sérii s detektívkou LAPD Renée Ballardovou, v ktorej spolupracuje s Harrym Boschom. „Overený kriminálny spisovateľ sa vracia so vzrušujúcim, no zároveň prenikavým pohľadom na súčasnú Ameriku,“ napísali v Readers Digest.

V Hollywoode prebieha klasická silvestrovská noc, v meste vládne chaos a ľudia odpočítavajú posledné sekundy starého roka. Detektívka Ballardová je počas svojej nočnej zmeny privolaná na miesto, kde jedna z guliek zasiahla majiteľa autoservisu. Rýchlo zistí, že to nemohol byť jeden z projektilov, čo padali z neba po silvestrovskej streľbe, a že smrť muža súvisí s inou nevyriešenou vraždou – s prípadom, na ktorom kedysi pracoval detektív Harry Bosch.

Zároveň musí pátrať aj po diabolskej dvojici s prezývkou Polnoční, ktorá znásilňuje ženy priamo doma v spálni, a nezanecháva po sebe nijaké stopy. Ballardová je odhodlaná vyriešiť oba prípady, má však pocit, že na policajnom oddelení, ktoré nezmazateľne zmenila pandémia a nedávne sociálne nepokoje, neustále bojuje s veternými mlynmi.  Je to oddelenie tak obmedzené zotrvačnosťou a nízkou morálkou, že Ballardová nemá inú možnosť, ako požiadať o pomoc jediného detektíva, na ktorého sa môže spoľahnúť: Harryho Boscha.

Dokonale premyslené, prepojené, neustále zvraty a intrigy, najmä v rámci polície. Veľmi autentické - aj odkazmi na pandémiu covidu, či útok na Kapitol začiatkom roka 2021.
Taká je Hodina duchov, ktorej kvalita neklesá a dokonca ju Connelly opäť mierne pozdvihol.
Postupné, poctivé a premyslené vyšetrovanie. Krok za krokom, zbieranie dôkazov, sledovanie stôp, spájanie súvislostí. Niečo vyjde, iné nie. Niekedy pomôže náhoda (ale uveriteľná), inokedy musíte nastaviť krk, aby ste sa pohli ďalej.

Connellymu pribudol na Netflixe aj nový seriál Advokát (The Lincoln Lawyer). Jeho knižnou predlohou je titul Rozsudok ulice.

Michael Connelly

Je jedným z najlepších a najúspešnejších amerických autorov detektívok vo svete aj na Slovensku. Vyštudoval žurnalistiku a tvorivé písanie a spočiatku pracoval ako novinár. V roku 1992 debutoval románom Temná ozvena (SLOVART 2009), prvým z románového cyklu s detektívom Harrym Boschom, za ktorý dostal cenu Edgar Award za najlepší kriminálny debut. Napísal už skoro štyridsať románov a podľa niektorých boli nakrútené úspešné filmy. V súčasnosti pracuje aj ako výkonný producent seriálu Bosch, ktorý tiež natočili podľa jeho románov.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.