bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skManželovo tajomstvo | Jedna z najlepších kníh roku

Občas si myslíme, že nám je super, žijeme šťastne, máme všetko pod kontrolou, ale práve vtedy príde úder, ktorý nás zrazí na kolená. Predstavte si, že váš partner či manžel napíše list a na obálku pripíše – otvoriť iba v prípade mojej smrti. Tiež si predstavte, že tento list ukrýva hrozivé temné tajomstvo, ktoré môže zničiť váš život od základov. A teraz zavrite oči a predstavte si, že takýto list nájdete v tejto chvíli, keď váš partner žije... Otvoríte ho?

kniha Manželovo tajomstvo buxManželovo tajomstvo je také dobré, že si ho nebudete chcieť nechať len pre seba,“ napísal USA Today a svetové médiá i kritici sa predbiehajú v pochvalách.

„Jedna z najlepších kníh roku.“
Entertainment Weekly

„Jedna z desiatich najlepších kníh roku.“
časopis People

Cecilia Fitzpatricková, matka troch detí, objaví v podkroví starú obálku. Je sivá, zaprášená a rukopis na nej pozná ako vlastný. Patrí manželovi. Modrým perom tam stojí:
Otvoriť iba v prípade mojej smrti.

Je to vari žart? Jej muž nezomrel, Cecilia preto dlho váha, no napokon obálku otvorí. A čas akoby zastal.

John-Paul sa v liste priznáva k osudovej chybe, ktorá by mohla viesť k rozpadu rodiny. List napísal tesne po narodení ich dcérky, kým boli obe v pôrodnici. Cecilia chce urobiť, čo je správne, ale pre koho by to bolo správne?
Ak bude mlčať a chrániť svoju rodinu, pravda jej rozožerie srdce ako červ.
Ale ak odhalí manželovo tajomstvo, ublíži tým, ktorých má najradšej...

Objednajte si svetový hit Manželovo tajomstvo
Kupit bux.sk

Laura LinneyGeorge ClooneyUSA Today sa pohral s myšlienkou, kto by mohol hrať vo sfilmovanom Manželovom tajomstve.
Laura Linney by bola úžasná Cecilia, nechala sa počuť autorka knihy Manželovo tajomstvo. Podľa nej je Laura brilantná herečka, ktorá vás dokáže rozplakať a vedela by už len mimikou a gestami vystihnúť podtext príbehu. To, čo je medzi riadkami.
A čo Ceciliin manžel? Je to pekný chlap, člen miestnej komunity, dobrý otec a manžel, ktorý má však desivé tajomstvo. George Clooney je podľa Moriartyovej možno príliš pekný, „ale na konkurz môže prísť,“ uškŕňa sa autorka. Ak by George nemal čas, výborným manželom by bol Chris Noth.
Vo filme by sa určite vynímal aj Matt Damon ako charizmatický učiteľ telocviku Connor Whitby, ktorý má tiež svoje vlastné tajomstvo... A podvádzaného Willa by hral John Cusack.

Začítajte sa do úryvku z nového hitu Manželovo tajomstvo:

kniha Manželovo tajomstvo „John-Paul?“ zamrmlala a oprela sa o lakte. Zo susednej kúpeľne nepočula nijaké zvuky. Normálne po dlhom lete spal ako zabitý.
Nad hlavou sa jej ozval nejaký šramot.
Sadla si, teraz už celkom pri vedomí, srdce sa jej rozbúšilo. Pochopila, kde je. V podkroví. Do podkrovia nikdy nevyšiel. Keď sa ho zmocnila klaustrofóbia, videla mu nad hornou perou kropaje. Musí ten list veľmi chcieť, ak bol ochotný vyjsť hore.
Nepovedal jej kedysi: „To by musela byť otázka života a smrti, aby som tam vyšiel“?
Je ten list otázkou života a smrti?
Cecilia neváhala. Vstala z postele, prešla po tmavej chodbe a vkročila do pracovne. Zažala stolnú lampu, otvorila hornú zásuvku registračky a vybrala červený fascikel označený nápisom Závety.
Usadila sa na koženú stoličku, otočila sa tak, aby bola tvárou k stolu, a otvorila fascikel v malom kruhu žltého svetla zo stolnej lampy.
Pre moju manželku Ceciliu Fitzpatrickovú.
Otvoriť iba v prípade mojej smrti.
Vytiahla zo zásuvky stola nôž na otváranie listov.
Nad hlavou počula nervózne kroky, potom buchot, zrejme čosi spadlo. Správal sa ako šialený. Uvedomila si, že ak je už teraz v Austrálii, musel sadnúť na lietadlo hneď po včerajšom telefonáte.
Preboha, John-Paul, čo sa to deje?
Rýchlym pohybom rozrezala obálku. Vybrala list napísaný rukou. Chvíľu nedokázala zaostriť pohľad. Slová jej tancovali pred očami.

Najlepšia kniha za august 2013 na Amazone

No.1 v rebríčku bestsellerov The New York Times

Liane MoriartyováLiane Moriartyováje austrálska spisovateľka, ktorá odštartovala kariéru ako marketingová manažérka. Neskôr začala podnikať a hoci sa písaniu venovala od raného veku, prvé dielo jej vyšlo až oveľa neskôr. Manželovo tajomstvo je jej piaty román a už dva týždne po vydaní v Spojených štátoch sa dostal na prvé miesto rebríčka The New York Times.

Milan Buno
5.8.2014

kniha Manželovo tajomstvo

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(5. augusta 2014 v 11:22)
Táto kniha určite zaujme viaceré žienky - už len ten názov je taký tajomný, neodolateľný ... :)