bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMá tri dni, aby presvedčila rodinu, že je po uši zaľúbená

Rukou som preťala vzduch medzi nami. A potom som mu venovala svoju verziu falošného, zubatého úsmevu. „Skôr by som tam vzala šimpanza oblečeného v smokingu ako teba.“

Výborný námet, skvelé postavy a oddychovka ako stvorená na dovolenku. Romantická komédia v štýle hate-to-love Španielsky ľúbostný podvod vás rozosmeje a dostanete aj svoju dávku lásky a romantiky.

Catalina Martínová zúfalo hľadá partnera na sestrinu svadbu. Môže si za to sama, keďže si vymyslela historku o americkom priateľovi a klamstvo sa jej teraz vypomstilo. Pozvaní sú všetci známi – vrátane bývalého priateľa so snúbenicou, a priam horia nedočkavosťou, kedy im partnera predstaví.

Catalina má len štyri týždne na to, aby našla obetného baránka, ochotného preletieť Atlantický oceán a pomôcť jej v podvode. Z New Yorku do Španielska to nie je krátky let a svoju rodinu až tak ľahko neoklame...

Keď sa na túto úlohu ponúkne kolega Aaron Blackford, vysoký modrooký svalovec, ktorý Cataline hrozne lezie na nervy, odmietne. Veď nepozná otravnejšieho, dotieravejšieho a neznesiteľnejšieho chlapa, ako je on. Lenže čas letí a ukazuje sa, že Aaron možno nie je najhoršia možnosť, najmä ak je jediná...

Lebo po a, som nevestina sestra a hlavná družička.
Po b, môj bývalý, Daniel, je ženíchov brat a svedok. A včera som sa dozvedela, že je šťastne zasnúbený. Celá rodina to predo mnou tajila.
A po c, ak nepočítam tých pár dosť neúspešných pokusov o rande, na ktorých som bola, som vlastne nezadaná už zhruba šesť rokov. Odkedy som opustila Španielsko a presťahovala sa do Spojených štátov, čo sa udialo krátko po tom, čo mi môj jediný vzťah v živote vybuchol rovno pod nosom. Jasné, že o tom vedel každý jeden účastník svadby – lebo v rodinách ako tá moja a v takých malých mestách, ako je to, odkiaľ pochádzam, sa nič neutajilo – a všetci ma ľutovali.
A po d, nemožno zabudnúť na moju lož. Tú osudnú lož.

Španielsky ľúbostný podvod je typický romcom, čiže romantická komédia, v ktorej to iskrí. Je to vtipne a inteligentne napísané, jedno nedorozumenie strieda druhé a vy sa bavíte. Samotné španielske prostredie, bláznivé kúsky Catalininej rodiny, svižné tempo, výborne vykreslené postavy – to všetko robí z knihy romantickú chuťovku.
A verte, že hoci má vyše 530 strán, tak mnohým z vás, milé dámy, nebude stačiť ani to.

Elena Armas je španielska spisovateľka, samozvaná beznádejná romantička a hrdá zberateľka kníh. Po rokoch hltania príbehov a zverejňovania – no dobre, náruživého písania – príspevkov o nich na svojom instagrame @thebibliotheque sa konečne odhodlala a pustila sa do písania vlastných.

Jej kniha mala obrovský úspech vo svete, a teraz vychádza aj na Slovensku vo vydavateľstve Ikar. A možno sa spolu s ňou budete po dočítaní rozplývať nad šťastnými koncami, možno sa spolu s ňou ešte o čosi viac zaľúbite do lásky.
Napokon, nie je práve ona zmyslom všetkého?

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.