bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLucinda Rileyová a jej Slnečná sestra

Séria výpravných a mimoriadne úspešných kníh Sedem sestier nás tentoraz zavedie z hektického Manhattanu na šíre africké planiny a cez prizmu Elektriných osudov v srdci africkej prírody a pohnutých kenských dejín nám sprostredkovane pomôže objaviť samých seba. Slnečná sestra je dojímavý a pútavý príbeh, ktorý pohladí vašu dušu.

Bohatá, slávna a krásna.
Dalo by sa v skratke povedať o Elektre D´Aplièse, slávnej modelke, ktorá žije v New Yorku životom obletovanej celebrity. Zdanie však klame – v skutočnosti je Elektra zúfalá mladá žena, ktorá nezvláda stres a hektiku sveta modelingu a pod vplyvom alkoholu a drog sa rúti do záhuby.

Jedného dňa sa však objaví jej stará matka Stella, o ktorej existencii nemala Elektra ani potuchy. Elektra je totiž adoptované dieťa a nevie nič o svojom pôvode ani o tom, kde žili jej predkovia. Keď jej Stella porozpráva dojímavý príbeh mladej Američanky Cecily, pred Elektrou sa otvoria dvere do nového sveta.

Cecily totiž žila v 40. rokoch minulého storočia na farme v africkej Keni, kde sa zrodilo aj tajomstvo spojené s Elektriným záhadným pôvodom.
Cecily si chcela v Keni vyliečiť zlomené srdce. Ubytuje sa u krstnej matky, členky britskej komunity Šťastné údolie, známej tým, že si užíva zábavu a večierky na brehu nádherného jazera Naivasha.

Cecily sa zoznámi so starým mládencom Billom Forsythom, chovateľom dobytka, ktorý udržiava blízky vzťah s hrdým domorodým kmeňom Masajov. Po šokujúcom odhalení a v obavách z blížiacej sa vojny nemá Cecily veľmi na výber. Súhlasí s Billovým návrhom, presťahuje sa do údolia Wanjohi a ocitne sa v izolácii, odlúčená od ľudí. Žije osamotene až do dňa, kým v lese neďaleko svojho domu nenájde odložené malé dieťa...

Elektrino pátranie po vlastných koreňoch a úspešný boj s drogovou závislosťou z nej robia silnú a obdivuhodnú postavu šiesteho príbehu úspešnej historicko-romantickej série Sedem sestier – Slnečná sestra.
Zároveň je to jedna z najsympatickejších a najlepšie vykreslených sestier, ktoré adoptoval záhadný miliardár tatko Slaný. Ten ako možno viete si z rozličných kútov sveta ešte ako bábätká adoptoval šesť dcér a vychoval ich v honosnom sídle na brehu Ženevského jazera.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.