bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLetné dovolenkové čítanie Domček na konci sveta

Od autorky bestselleru Sezóna zemolezu prichádza nový emotívny román s dvoma časovými líniami. Domček na konci sveta odkrýva skryté tajomstvá rodinného podniku – Prímorského rezortu.

Viac sa snaž. Sústreď sa na to, čo robíš. Nikto nepovedal, že život má byť fér. Starkine frázy. „Bola oveľa múdrejšia než som si myslela.“
„Bola dôvtipná v  mnohých ohľadoch. Okrem toho sa vzdala množstva príležitostí byť šťastná,“ povedala Dani.

Keď more na chvíľu opäť vydá starú stroskotanú loď, na povrch sa spolu s ňou vyplavia aj dávne tajomstvá. Aspoň tak sa to traduje v rodnom meste Ivy Nealovej v Nags Head v Severnej Virgínii. Keď po smrti svojej starej mamy zdedí rodinný domček na pláži, vie, že návrat domov znamená postaviť sa zoči-voči bývalej najlepšej kamarátke a priateľovi, ktorých pred rokmi zradila.

„Možno si iba zachovávam zdravý odstup. Mama zomrela, keď som mala päť. Starká prežila dlhý a  naplnený život. Prímorský rezort bol otvorený neuveriteľných sto rokov. A keď si sa vyspala s Matthewom, bola som už dva mesiace v New Yorku.“
Dani pokrčila ramenami. „Logika funguje dovtedy, kým ti od zúrivosti nevybuchne hlava.“

Počas vypratávania domčeka začne objavovať v skriniach čoraz viac kostlivcov, no nie všetci sú jej vlastní. Medzi neporiadkom sa nachádzajú aj stopy z minulosti jej starej mamy z očarujúceho Prímorského rezortu, ktoré kedysi vlastnila jej rodina. V jedno osudové leto roku 1950 otrasie personálom aj hosťami príchod oslnivej speváčky, no nie všetci sa dočkajú jesene.

Zatiaľ čo Ivy bojuje s narušenými priateľstvami a rodiacim sa vzťahom v prítomnosti, hrozí, že ju minulosť zrazí na kolená. Keď však odhalí silu svojej starej mamy a žien, ktoré prišli pred ňou, uvedomí si, že je ako stroskotanec: piesok sa okolo nej síce môže presúvať a meniť, ale ona si aj napriek tomu nájde pevnú zem pod nohami.

Pozrite si video s autorkou Mary Ellen Taylor:

Domček na konci sveta je letná oddychovka, v ktorej nechýbajú záhady a tajomstvá, spletité rodinné vzťahy a vôňa dovolenkového rezortu. Príbeh má pokojné tempo, plynie a vy si užívate jeho čítanie. S ubúdajúcimi stránkami rozpletáte poriadne zamotanú minulosť, odhaľujete vzťahy, ktoré autorka výborne popísala. Nechýba jemná romantická linka, ktorá sa vám určite zapáči.

Niektoré postavy si rýchlo obľúbite, milovníkom psíčkarov sa bude páčiť línia s nájdenou sučkou a jej tromi prírastkami. Ďalší si možno poplačú pri Dani, ktorá prezradí smutnú vec... Autorka dala do knihy veľa zaujímavých scén, silných pocitov a tajomstiev. Navyše je štýl je pohodový, uvoľnený, pri čítaní spomalíte a budete si užívať jej príbeh.

Mimochodom, na Amazone a Goodreads má kniha spolu takmer 110-tisíc recenzií a 4,3 hviezdičky z piatich.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.