bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLahodne s Ellou. 100 receptov

Objavte jednoduché, kreatívne a lahodné recepty na rastlinnej báze.
V knihe Lahodne s Ellou nájdete 100 nových receptov na rastlinnej báze, ktoré pripravujeme v našej kuchyni, bistre a na klubové večere.

Jedna z najobľúbenejších anglických kuchárok Ella Woodwardová ponúka vo svojej piatej knihe 100 nových, jednoduchých a chutných vegánskych receptov pripravených z ľahko dostupných surovín.

Vo svojich receptoch kladie dôraz na dostatok zeleniny a ovocia a na nápadité, oku aj chuti lahodiace pokrmy. Najnovšia kniha Elliných receptov je plná výborných jedál.
Začína ľahkými raňajkami, pokračuje sviežimi šalátmi, prináša výborné nápady, ako pripraviť falafely, burgre a dipy, polievky, dusené, karí a iné teplé jedlá, nezabúda na vynikajúce dezerty a na záver prináša ukážky viacchodovýchmenu vhodných na rôzne posedenia, spoločenské príležitosti a klubové večere.

Aj takéto úžasné recepty nájdete v novej knihe Lahodne s Ellou:

Pohánkové palacinky s horúcou čokoládovou polevou.
Dúhový šalát z quinoy, sóje, kelu a ďalších zdravých surovín.
Burger z quinoy a čiernej fazule.
recepty na hummus, či baklažánový dip.
Tekvicová polievka s pastou tandoori.
Toskánska dusená fazuľa.
Hríbovo-karfiolové rizoto.
Pomarančovo-čučoriedková torta.
Veľké arašidové košíčky.

Ella začínala ako blogerka hľadajúca spôsob, ako experimentovaním a radikálnou zmenou stravovania prekonať závažné ochorenie, ktoré ju pripútalo na lôžko. Za niekoľko rokov sa jej blog zmenil na obrovskú komunitu ľudí, ktorých spájajú rovnaké hodnoty a záujmy. Základný cieľ je však stále rovnaký: ponúkať zaujímavé a lahodné kreácie na rastlinnej báze a inšpirovať čoraz viac ľudí, aby sa takýmto spôsobom zdravo, pestro a výživne stravovali, pretože radosť zo zdravého jedla korešponduje aj so zdravým životným štýlom, zlepšuje vzhľad a dodáva potrebnú dávku šťastia a energie do každého dňa.

Recepty v knihe Lahodne s Ellou už vyskúšali a ochutnali tisíce ľudí vrátane vegánov, vegetariánov aj mäsožravcov. Všetky jedlá, ktoré ľahko pripravíte od základov, si istotne obľúbite. Nezáleží na tom, či začínate experimentovať s rastlinnou stravou, či len chcete jesť viac zeleniny, alebo už dávno čítate naše knihy a pripravujete naše recepty.

„Knihu dopĺňam svojimi osobnými poznámkami o tom, čo sa za predošlé roky dialo za oponou spoločnosti Lahodne s Ellou. Zažili sme úžasné dobrodružstvo popretkávané výzvami a úspechom, o ktorom sa mi nesnívalo ani v najbláznivejších snoch. Dúfam, že vás náš príbeh inšpiruje a povzbudí,“ dodáva sympatická Ella.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.