bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLady Annabelle a Reginald. Zrodí sa medzi nimi láska?

Máte chuť na pohodovú romancu, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári? Pri ktorej si oddýchnete a budete mať po jej dočítaní lepší pocit. Presne taká je historická romanca Mary Baloghovej – Zrodila sa láska.

Reginald Mason je kultivovaný mladý muž, rodený džentlmen. Netrápi ho, že ich rodina nemá šľachtický pôvod – na rozdiel od jeho otca, ktorý ťažko nesie, že príslušníci smotánky naňho napriek jeho obrovskému bohatstvu pozerajú zvrchu.

Lady Annabelle Ashtonová je krásna dcéra grófa Havercrofta, suseda a nepriateľa Masonovcov. Keď spôsobí škandál, ktorý jej nenapraviteľne zničí povesť, gróf je ochotný súhlasiť, aby sa vydala pod úroveň, navyše za syna jeho úhlavného nepriateľa.

„Tá mladá dáma má šťastie,“ vyhlásil Reggieho otec, víťazoslávne žiaril, „že Reginald je ochotný vziať si ju. Obaja vieme, že má dobré srdce, no čo ho to v poslednom čase posadlo? Zdá sa mi trochu starý, aby si vyhadzoval z kopýtka. Ale nemusia sa ľúbiť, Sadie, láska príde časom. Niežeby si to niekto z nich zaslúžil.“

Reginald sa však netúži oženiť, príliš si zvykol na život slobodného mládenca. A tak mu otec dá ultimátum: buď sa ožení s Annabelle, alebo ho prestane finančne podporovať. Nádejná nevesta a ženích sa voči sebe správajú nepriateľsky, navzájom sa obviňujú z nepríjemnej situácie, v ktorej sa ocitli, no všetko nasvedčuje tomu, že sobášu z rozumu už nič nezabráni.

Ibaže v tomto čarovnom ľúbostnom príbehu plnom tajomstiev nie je ani zďaleka všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá…

Zrodila sa láska je romantická jednohubka, príjemné čítanie, kde ku konci možno už budete tušiť, ako to skutočne medzi Reginaldom a Annabelle skutočne je...napriek tomu si to budete vychutnávať.
Annabelle sa musí vydať pod svoju úroveň, za syna obchodníka s uhlím, ktorý je síce pekne bohatý, ale pod nechtami má prach z uhlia... Ale čo tam po tom, hlavne že papá gróf dostane potrebnú finančnú injekciu. No povedzte, môže sa to skončiť šťastne a naplnené láskou?
Nuž, prečítajte si, naozaj to stojí za to J

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.