bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLabyrint. Hrobka. A konečne prichádza Citadela!

CitadelaSpomínate si ešte na vzrušujúce dobrodružné príbehy o odvahe, osude a zrade, ktoré sa odohrávali v minulosti i prítomnosti. A ktoré sú naveky spojené v magickom juhofrancúzskom meste Carcassone? Fanúšikov Kate Mossovej potešíme – práve vyšla Citadela, tretí diel jej mysterióznej série.

Citadela je opäť situovaná do nádherného kraja okolo mestečka Carcassone a prelínajú sa v ňom dve časové línie – 4.storočie a obdobie druhej svetovej vojny. Mystický francúzsky juh spája minulosť s prítomnosťou do pútavého príbehu, ktorý má veľa strán...no po dočítaní si prekvapene poviete: Ešte!

Je leto 1942 a mladá žena Sandrine nájde v meste Carcassonne napoly mŕtveho muža. Z jeho úst prvý raz počuje tajomné slová, ktoré predurčia jej ďalší život. Mladík následne za záhadných okolností zmizne. Odvážna Sandrine, inšpirovaná mystickým proroctvom, sa vrhne do boja, o ktorom predtým takmer nič nevedela...

Sandrine vytvorí ženskú odbojovú bunku, ktorú nazve Citadela. Bojuje proti nemeckým okupantom Francúzska i domácim kolaborantom, no vie, že má aj ďalšiu, ešte ťažšiu úlohu. Z hlbín času na ňu volajú duchovia, ktorí čakajú, kto ich vyslobodí.

Bude to ona?
Alebo jeden z troch mužov, ktorí sú s jej životom spätí?
Kde leží skutočná hrozba?
A kto je strážcom dávnych tajomstiev, ktoré do Pyrenejí pritiahli ľudí s ušľachtilými úmyslami, ale aj spojencov najväčšieho zla?

Do príbehu sa dostáva aj Raoul Pelletier, muž spojený s podsvetím, ktorý bojuje proti režimu. Jeho inteligencia a ľudskosť, s akou bojuje proti zlu si vás okamžite získajú. A tiež je tam mladý mních Arinius, ktorý sa dopustí...

Ale neprezrádzajme veľa:) Citadela je plnokrvný román, ktorý poteší všetkých nadšencov napínavých príbehov vracajúcich sa do minulosti. Odvaha, vášeň, láska a vojna. Zmes, ktorú namiešala Kate Mossová, funguje od prvej strany. A zároveň si uvedomujeme, že na minulosti naozaj záleží, aj keď v nej už nežijeme...

Vráťte sa do Galie roku 342 v úryvku na našom BUXe.

Kate Mosse

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(27. novembra 2013 v 11:22)
Veľmi sa teším. Mám doma všetky knihy od autorky a tretí diel dostanem dúfam pod stromček.
(27. novembra 2013 v 13:50)
Velmi sa tesim. Uz dlho som cakala na dalsiu knihu tejto mojej oblubenej autorky. Tesim sa,ako si ju precitam pri salke lahodneho cajika.
(27. novembra 2013 v 18:10)
Už teraz sa teším na dni strávené pri tejto knihe.