bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKvapky. Zábavný príbeh z vysokoškolského života

Láska je ako tanečný parket, ktorý sa hemží náhodnými dvojicami. A my všetci stojíme okolo a na niečo čakáme, všetkých nás to ťahá vykročiť a nechať tam kúsok zo seba, srdce, tak sa to hovorí. Dievčatá stoja pri stene a usmievajú sa. A keď chlapec vidí, že jedna z nich sa pritom pozerá na neho, ide za ňou a požiada ju o tanec. Ak dievča súhlasí, vezme ju za ruku a idú tancovať. A je to fajn. Vieme spoločný valčík, vieme polku. Pozeráme sa na ostatných a snažíme sa učiť za pochodu...

Po pôsobivom debute Tam hore o histórii civilizácie opíc žijúcich okolo Veľkého stromu prichádza mladý slovenský autor Matúš Mahút s knihou z úplne iného súdka. V novinke Kvapky vtipne a zároveň úprimne zachytáva vysokoškolský život študentov v slávnej Mlynskej doline v Bratislave plný priateľstiev, lásky, smiechu, alkoholu, ale aj depresie, zúfalstva, hádok a v neposlednom rade skúšok, tých vysokoškolských aj životných.

Hoci bude autorov jazyk bližší skôr mladším ročníkom, kniha vám určite neraz vyčarí úsmev na tvári, a to či ešte študujete, alebo na svoje vysokoškolské časy už len spomínate, či poznáte Mlynskú dolinu ako svoje topánky, alebo ste o tomto čarovnom mieste nikdy nepočuli.

Cez Mlynskú dolinu pretečie každý rok 6000 študentov, čo je približná kapacita troch autobusov, ktoré tadiaľ premávajú. Každý z nich si tam prináša svoje skúsenosti, plný kufor a fľašu domácej, aby dokázal prežiť viac ako dva semestre.
Jedným z nich je aj Mirko, sympatický obézny Oravčan s chuťou naplniť si hlavu vedomosťami a novými zážitkami. Na vlakovej stanici v Podbieli štartuje jeho cesta za dobrodružným životom...vlastne stále nevie, prečo má ísť na vysokú školu, ale vraj to poznanie sa časom dostaví.

Vysokoškolský život je pestrý a plný prekvapení, čo by dokázali zaplniť stovky kníh. Mirko má tiež niekoľko cieľov, ktoré by chcel dosiahnuť.

Kvapky je pohodový a láskavý príbeh o tom, čo vás môže postretnúť na výške. Napokon, ako Mirko pripomína, výška je podstatné meno  ženského rodu a je všeobecne známe, že ženy sú komplikované...a to je na nich krásne. Podobne je to s výškou, teda vysokou školou. Je to miesto, ktoré dokáže zmeniť život. „Niekoho vynesie do nebeských výšin, iného položí na totálne dno.“

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.