bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skKryptomeny. Jednoducho a zrozumiteľne

Už ste si niekedy položili otázku, čo je to Bitcoin, kryptomena alebo blockchain? A čo slovo „decentralizácia“? Možno ste už niekde počuli, že „to prichádza“ a „bude to dominovať svetu“. Je však úplne jedno, či ste sa s „tým“ už stretli, je „to“ totiž pravda – prichádza „to“ a zohrá „to“ rovnako dôležitú úlohu, akú za posledných 20 rokov zohral internet.

Ak si chcete prečítať len jednu knihu o tomto novom globálnom fenoméne, mala by to byť práve kniha Kryptomeny od dr. Juliana Hospa.
Ľudia už od nepamäti snívali o lepšom svete, ako napríklad anglický štátnik Thomas More vo svojom diele Utópia. Dnes, o 500 rokov neskôr, rôzni prognostici spochybňujú prevládajúce spoločenské modely na pozadí vysoko dynamického technologického vývoja a najmä ich vhodnosť pre budúcnosť.

Julian Hops ponúka príležitosť pochopiť základné mechanizmy fungovania kryptoekonómie a rozoznať jej potenciály. Kniha predstavuje podsystém kryptomien a po prvý raz komplexne približuje celej verejnosti celý krytpoekonomický ekosystém. Doposiaľ však nikto neodpovedal na otázku, ako môže svet založený na blockchaine ekologicky udržateľne, respektíve na základe princípov trhového hospodárstva prispieť k súťaži, ktorá podporuje blahobyt.

Krytpomeny majú pred sebou veľmi perspektívnu budúcnosť a je dôležité vedieť o nich aspoň kľúčové informácie, ktoré dnes ,vo svete rýchleho technologického pokroku, patria k základnému vzdelaniu úspešných ľudí.

Ako možno viete, krytpomena je digitálna forma peňazí, v podstate jednotky a nuly cirkulujúce na internete, elektróny prúdiace káblami alebo uväznené na pevných diskoch po celom svete.  Obchod s krytpomenami napriek istému skepticizmu každý rok rastie.  Neznalosť tejto problematiky je jednou z najväčších prekážok investovania na kapitálovom trhu.
Budete prekvapení, aký potenciál sa v kryptomene skrýva!

Investovanie do kryptomien

Investovaním do kryptomien získalo za posledných desať rokov už mnoho ľudí viac než tisícpercentné výnosy. Kniha Krytpomeny jednoducho a zrozumiteľne vysvetľuje, čo sú kryptomeny – ako si vybrať správne kryptomeny a ako do nich investovať.
Získate informácie aj o prípadných rizikách a potenciálnom zisku. Či už sa chcete stať expertom na kryptomeny, alebo sa len dozvedieť niekoľko základných informácií – táto kniha je určená práve vám.

Okrem zrozumiteľného jazyka si pri svojej snahe pochopiť kryptosystém určite všimnete niekoľko vecí:

•      Je veľmi ťažké rozhodnúť sa, kde začať. Táto jednoducho a zrozumiteľne písaná kniha sa snaží podať celú tému čo najjednoduchšie. Prví používatelia majú väčšinou technické základy. Preto sú vysvetlenia pre laikov často mätúce. Ako lekár mám skôr vedecké základy, čo mi umožňuje vysvetľovať zložité koncepty jednoducho, a napriek tomu zachytiť podstatu. A o to ide: podať veci čo najjednoduchšie.

•      Niektorí odborníci na ekosystém kryptomien nie sú súčasťou systému. Podávajú informácie len zvonku. Je obrovský rozdiel, či je človek vnútri alebo vonku. Preto je pre autora veľmi dôležité nielen napísať túto knihu, ale budovať v kryptosystéme svoj vlastný podnik.

•      Niektorí ľudia o sebe tvrdia, že sú experti na blockchain, aby tak svojim nasledovníkom vsugerovali vlastný názor. Ak ľudia nepoznajú systém dostatočne, môžu sa stať obeťou podvodníkov. Julian Hosp v tejto oblasti presadzuje čo najtransparentnejšie vzdelávanie.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.