bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKristína Farkašová: Stále som mama

Uplynulý rok bol magický. Bol iný. Vôbec nie ľahký. Asi najťažší v mojom živote. Naraz som nejaká príliš dospelá a občas veľmi stratená. Nebudem sa rozpisovať, už sa dosť podrobne rozpisujem o iných veciach... Veď aha, aká je tá knižka hrubá. Ale v uplynulom roku sa mi stalo veľa škaredých vecí, bol smutný a plný sklamaní. Vážne. Padala som z toho na hubu a niekedy s rozbitou hubou aj dlho ležala... Ale vždy som sa postavila. Musela som. Mala som dôvod. Dva dôvody.

stale som mamaTými dvomi dôvodmi sú Ela a Matilda. Dvojičky Kristíny Farkašovej.
Po megaúspechu prvej knihy napísala Kristína aj druhú. „Prvú knižku Som mama som dávala dokopy bez akýchkoľvek očakávaní. Hovorila som vo vydavateľstve: načo toto? Načo tieto zbytočné tortúry? Dnes hovorím ďakujem,“ tvrdí Kristína.

V jej ďalšej knihe s príznačným názvom Stále som mama nájdete opäť postrehy, úvahy a vtipné zážitky dvojnásobnej matky. Knižka vychádza 10.januára, no už teraz si môžete urobiť radosť...alebo niekomu z blízkych.

Len internetové kníhkupectvo Bux.sk ponúka v špeciálnom predpredaji novinku Stále som mama. Už deň pred vydaním vám ju prinesie kuriér. Poštovné neplatíte (zaplatí ho za vás vydavateľ) a navyše bude knižka aj s podpisom Kristíny Farkašovej. „Keďže neviem, čo s voľným časom, dostanete moju knižku aj s mojím podpisom,“ usmieva sa známa moderátorka a herečka.
Aby jej z toľkých autogramov neodpadla ruka, rozhodla sa Kristína s vydavateľom, že takýto vianočný darček doprajú 1500 ľuďom. A keďže zostáva posledných niekoľko desiatok kusov, treba sa poponáhľať. (Vážený čitateľ, vážená čitateľka, počet podpísaných kníh už bol vyčerpaný a akcia už neplatí. Ďakujeme za porozumenie.)

Objednajte si Stále som mama aj s podpisom.
Kupit bux.sk

stale som mama

Takže pobavte seba aj ostatných – Kristínin humor je nenásilný, trefný a uvoľňujúci.


Vypočujte si AUDIO úryvok z novinky STÁLE SOM MAMA.
Číta herečka Zuzana Jurigová Kapráliková:

Kristína Farkašová získala za knihu Som mama ocenenie Debutant roka na Panta Rhei Awards, stala sa najobľúbenejšou autorkou a Som mama najobľúbenejšou knihou roka v Martinuse. Dostala nomináciu od Akadémie humoru na Kremnických gagoch, čítali ju v Literárnej revue u Dada Nagya, bola na literárnych diskusiách, mala aj veľkú besedu v Martinuse, kde si skoro cvrkla od smiechu a považuje ju za jednu s najfantastickejších zážitkov.
„Splnil sa mi môj sen a konečne som strávila noci zavretá v kníhkupectve... So Shakespearom, s Čechovom, Kunderom... hoci len prostredníctvom knižky, ale aj to sa mi ráta. Teda, dúfala som, že mi sláva stúpne do hlavy, že mi zašibe iným smerom a kúpim si heliport, ale nič také sa nestalo. Pretože dodnes nemôžem uveriť, čo sa nám podarilo,“ dodáva Kristína.

stale som mamaNovinka Stále som mama je o živote s dvojičkami, ktoré rastú a menia sa z Knedlí na Dievčatá. Humor Kristíne ani teraz nechýba, hoci sa často smeje pomedzi slzy a sople. Dievčatá objavujú svet a zanechávajú v ňom nezmazateľnú dvojradovú stopu.
A aj keď už majú na kadečo vlastný škôlkarský názor, ich rodička im i sebe ustavične s láskou pripomína: Stále som mama!

Prečítajte si úryvok z knižky Stále som mama:

Lenivá matka

Vždy som bola veľkou zástankyňou toho, že deti majú spať vo svojich postieľkach. Tvrdila som, že keby som spala s dvojičkami v posteli, nevyspím sa. Mala som pravdu. V noci ich po treťom zamrndžaní, ktoré by zobudilo aj druhú polovicu mojich detí (rozumej jeden kus), prenášam do svojej postele. Kedysi som sedela pri postieľkach a uhladkávala ich k spánku, no momentálne som taká unavená, že to prenášanie mi zľahčuje nedobrovoľné nočné bdenie. Aspoň teraz prenášam, keď som už porodila predčasne. A nie, nevyspím sa, keď sme v posteli traja. Som rovnako nevyspatá, ako keď som ich uspávala sediac na zemi, akurát nemám na čele odtlačené tyčky z postieľky. Mám síce seknuté v krku, ale to je rozhodne viac estetické pri pohľade do zrkadla. Vyzerám ako také zlaté šteniatko, čo sa pozerá s hlavičkou naklonenou na bok. Milučké.

Byť matkou dvojičkového typu mi v mojej lenivosti nesmierne pomáha. Dievčatá mi pomáhajú. Myslím prakticky. Ak vyslovím bársakú prosbu (prosím ťa, prines tamto, prosím ťa, uprac tamto, prosím ťa, choď povedať svojej sestre, že tamto a toto), vždy sa poteším, že sú Dievčatá dve. Pre lenivého rodiča nie je nič krajšie, ako keď má dvojnásobnú šancu, že sa vyslovená prosba naplní. Jasné, že niekedy na mňa kašľú obidve, ale väčšinou sa jedno z mojich malých Dievčat zľutuje. Ale sú aj horšie možnosti, napríklad že sa na svoju lenivú mater vybodnú oba kusy, alebo že chcú ulahodiť obidve a pritom sa pohádajú a pobijú. Ale to sú zase chvíle, keď sa v roli rozhodcu mediátora stávam normálnou, aktívnou matkou. Ach, ako dobre, že máme tie deti! Bez nich by som bola hnida ležiaca vo vani s penou, s dokonale nalakovanými nechtami, všetky tie knihy, čo som si za posledné dva roky kúpila, by som mala prečítané, vlasy vyfúkané sťa Merlinka Monrooooová... no čo by to bol za život! Týždeň neumyté vlasy držia v chvoste oveľa lepšie. Ďakujem, milé deti!

Milan Buno, 20.12.2016

stale som mama

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.