bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKonečne prišli najobľúbenejší Oteckovia

„Prídu aj Oteckovia, vedela si?“ Už do začiatku Bibliotéky sa šepkalo, aj hovorilo nahlas, že na knižný veľtrh zavítajú najznámejší Oteckovia. A ľudia sa nevedeli dočkať.

Nová kniha Oteckovia, ktorá vznikla na základe populárneho seriálu, sa stala hneď od štvrtka jednou z najžiadanejších a najpredávanejších. V rukách ste mohlo neraz vidieť aj dva či tri kusy. „Milujeme tento seriál a zvlášť hercov, sú úžasní,“ usmieva sa mladá mamička Lenka. Vraj sledujú seriál celá rodina, pravidelne každý deň.

A krst Oteckov veru stál za to. Množstvo ľudí a vééééľa podpisov.

Herci na jednom pódiu

Sobotné popoludnie patrilo na Bibliotéke Oteckom a evidentne nás zákulisie obľúbených seriálov zaujíma. Tajomstvá z nakrúcania, nezverejnené scénky, fotografie – to všetko išlo na dračku. Bola to masovka, vyjadrili sa mnohí, ale neprekážalo to. Najmä detí bolo neúrekom.
A herci si autogramiádu doslova užívali.
„Tešíme sa, že tí ľudia a najmä decká prišli kvôli nám. Radi sa im popodpisujeme a dáme aj nejaké fotografie,“ usmieval sa Braňo Deák, ktorý hrá v seriáli Alexa Beckera.
„Je úžasné, že knižka uzrela svetlo sveta a že bude rovnako úspešná ako seriál. Už som si ju stihol prelistovať a naozaj vystihuje ducha toho seriálu. Je veselá, je tam mnoho fotiek – nielen to, čo sme nakrúcali, ale situácie pomedzi tým,“ pridáva sa Filip Tůma, alias Vlado Bielik.
„Je to šikovná záležitosť, ktorá určite prinesie osoh čitateľom, aj autorom,“ dodáva Vlado Kobielsky, seriálový Marek Bobula.

Nepodarené zábery, pokazené klapky či záchvaty smiechu. Aj to sú Oteckovia. Kniha však obsahuje aj rôzne kvízy či hry.
„Kniha k seriálu Oteckovia sa naozaj vydarila. Je krásna svojím grafickým prevedením, je veľmi hravá a zaujímavá svojím obsahom,“ poznamenala generálna riaditeľka vydavateľstva Ikar Gabriela Belopotocká.

Kniha Oteckovia

Scenáristky seriálu Hana Lasicová a Katarína Mikulíková sa rozhodli potešiť divákov, vďaka čomu vznikla knižná novinka Oteckovia.
„Keďže seriál sa stal po prvej sérii taký populárny, pustili sme sa do knihy. Je to klasická fanúšikovská kniha – je pomerne hrubá, je v nej veľa fotografií z natáčania, rozhovory s hercami, pikošky zo zákulisia. Sú tam kvízy. Pracovali sme na nej niekoľko mesiacov,“ dodávajú autorky Hana LasicováKatka Mikulíková.

Priaznivci Oteckov sa tak dozvedia viac o všetkom, čo sa deje pred, ale aj za kamerami.
„Je to naozaj úžasná kniha,“ tvrdí riaditeľ Markízy Matthias Settele. „Museli sme prejsť dlhú cestu, aby sme takúto knihu pripravili.“

Spracoval Milan Buno, literárny publicista

 

 

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.