bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKonečne nový Justin Cronin. Kniha Dvanástka

Keď pred pár rokmi napísal Justin Cronin knihu Priechod, poklonu mu zložil dokonca aj Stephen King. „Ak z Priechodu prečítate pätnásť strán, chytí vás. Ak tridsať, pohltí vás a odložíte ho až nadránom,“ povedal vtedy kráľ hororu. V týchto dňoch vychádza pokračovanie s názvom Dvanástka a ak bol Priechod vynikajúci, Dvanástka je podľa čitateľov ešte lepšia. Skvelé vykreslenie postapokyptického sveta, akčnejšie scény a čierny humor, ktorý dáva príbehu korenie.

DvanástkaAmerickej vláde sa nevydaril tajný vládny experiment Noe, ktorý mal premeniť ľudské telo na smrtiacu zbraň. Mal tak vzniknúť najhroznejší a najobávanejší tvor na zemi...no experiment sa vymkol spod kontroly a doplatilo na to celé ľudstvo.

PriechodKrátko po vypuknutí apokalypsy hľadajú traja ľudia spôsob, ako sa dostať z toho nečakaného chaosu. Krajina plná smrti a rozkladu je pre jednotlivca vražedná a tak rýchlo zistia, že môžu prežiť iba spoločnými silami. Nepriateľ sa totiž vyvinul do novej podoby a nová temná sila chystá svetu niečo oveľa desivejšie, ako len vykynoženie všetkého živého.
Dvanástka
ponúka nový pohľad na skupinku ľudí, ktorí prežili apokalypsu, vyhnali ich z bezpečia vlastnej kolónie, aby sa teraz postavili proti ZLU.

Justin CroninPodľa Stephena Kinga sa raz za čas stane, že sa na trhu objaví kniha pre skutočných milovníkov veľkých románov. „Strhujúci, fascinujúci príbeh napísaný jednoduchým, striedmym štýlom, no s neuveriteľnou dávkou predstavivosti,“ hovorí S.King o postapokalyptickej trilógii Justina Cronina.  Ten v knihe poukazuje na skazenosť spoločnosti i jednotlivcov. Vystaval košatý príbeh, ktorý si vychutnajú milovníci sérií aj apokalyptických vízií. Príbeh je zahalený rúškom tajomstva a vy napäto sledujete putovanie hlavných postáv za záchranou seba i ľudstva.

Justin Cronin má dar slova a chvíľami jeho príbeh doslova hltáte plnými dúškami. Neviete sa od neho odtrhnúť. Nikdy neviete, aký osud pripravil jednotlivým postavám a kedy nastane ich posledný deň. Niektoré scény budete musieť predýchavať, natoľko vás zaskočia a prekvapia. Za niektorými postavami budete smútiť, o iné sa budete strachovať na každej novej strane.
Áno, ich životy nebudú už nikdy také, ako bývali. A možno ani váš...

Dvanástku kúpite teraz s uvádzacou cenou – zľava 20% platí len v týchto dňoch!

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(17. mája 2013 v 11:49)
Už sa neviem dočkať,kedy si prečítam túto fantastickú knihu.Prvá časť bola výborná.