bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skKnižný kompas. Vaša cesta ku knihám

28 svetových a slovenských hitov v jediný deň. Mená ako Karika, Coddington, Soltész, Homolová Tóthová, Tormová, ale aj Coelho, EL James, Moyesová, či Backman.

Takýto knižný sviatok tu ešte nebol. Vydavateľstvo Ikar a kníhkupci z celého Slovenska vrátane najväčších – Panta Rhei a Martinus – sa spojili a pripravili čitateľom predčasný vianočný darček.

Knižný kompas prinesie v dvoch vlnách celkovo 35 pôvodných aj prekladových titulov od top autorov.

Pozrite si VIDEO z akcie, na ktorej sa predstavilo 11 slovenských autorov:

Cieľ Knižného kompasu je jednoduchý: vrátiť ľudí opäť ku knihám. Aby znova začali čítať a presvedčili sa, že to stojí za to. Aj preto túto spoločnú myšlienku vydavateľstva Ikar a kníhkupcov z celého Slovenska podporili najobľúbenejší slovenskí autori.
Súčasťou akcie sú aj besedy spisovateľov po celom Slovensku, či súťaž o 166 kníh podľa vlastného výberu. Pripravených je takmer 110.000 špeciálnych súťažných záložiek, aj autorských záložiek s ich citátmi.

Všetko nájdete na www.kniznykompas.sk.

Knižný kompas priniesol Ikar po prvýkrát už na jar, ale na jeseň zašlo vydavateľstvo ešte o krok ďalej. „Pripravili sme pre čitateľov naozajstný knižný sviatok! V jeden deň sme vydali 28 vynikajúcich titulov, vďaka ktorým bude zážitok z čítania ešte omnoho intenzívnejší. Inšpirovali sme sa v zahraničí, kde podobné akcie fungujú veľmi dobre. Vydať 28 titulov v jeden deň s obrovskou mediálnou a marketingovou podporou je akcia, ktorá nemá v histórii Slovenska obdobu. Skúšame to po prvý raz a vkladáme do Knižného kompasu veľkú nádej.“ Tvrdí Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.