bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnižná novinka Filmové miesta: úchvatný sprievodca filmom po Slovensku

Vychádza knižná novinka Filmové miesta. Zameraná na Slovensko a množstvo miest od konkrétnych stavieb, hôr, po ulice a celé mestá.

Slovenské, československé, ale aj zahraničné filmy známe ako „hollywoodske“ už nespočetne veľa krát pri nakrúcaní siahli aj po reálnom svete tam vonku. Nie vždy to boli ateliéry a práca kulís. Aj preto dokážeme v mnohých rozprávkach spoznať Bojnický zámok, Oravský hrad, či Smolenický zámok. V skutočnosti je miest, ktoré do záberov poslúžili filmárom, naozaj veľa. Kniha Tomáša Galierika čitateľa sprevádza slávnymi miestami, aj miestami, ktoré patria medzi celkom zabudnuté.

Vydajte sa spolu s knihou na veľkú cestu filmovým Slovenskom. Nazrite do tajomstiev filmovej scény, poodhaľte svet ilúzie a prácu kulisárov. Najmä však spoznajte miesta, ktoré sa viažu s filmom a ktoré možno práve vďaka filmu zostanú nesmrteľné. Od západného Slovenska po východné vás čaká spoznávanie amerických filmov, známych hviezd, aj domácej tvorby. Fotografie priamo z filmov a televíznej produkcie sú doplnené fotografiami konkrétnych miest tak, ako ich poznáme bez filmových úprav. Kniha pritom nezabúda aj na miesta použité v známych seriáloch a v súčasnej televíznej tvorbe.

Čo sa určite oplatí o knihe vedieť?

  • Je súčasťou knižnej edície Krásy Slovenska z vydavateľstva DAJAMA
  • Ide o zbierku vybraných filmov a lokalít, ktorá nevynecháva najstaršie filmové kúsky vznikajúce na Slovensku, po novšie diela ponúkané na platforme Netflix
  • Kniha môže byť ideálnym darčekom pre nadšencov filmových kuriozít a cestovania po netradičných miestach.
  • K vzniku veľmi pestrej obrazovej podoby tejto knihy prispel aj Slovenský filmový ústav a RTVS. Vzniklo tak unikátne dielo plné faktov a ilustrácii, ktoré sa týkajú filmu a zároveň regiónov na Slovensku.
  • Pôvodná kniha začala vznikať v roku 2001. Slovensko obsiahnuté v novinke Filmové miesta je pritom len jednou z jej častí, ktorej rozsiahlejšia časť sa venuje filmovým miestam od Ázie po Ameriku.

Knihu je možné zakúpiť na BUX.sk. Autor tento rok vydal aj fantasy dobrodružný príbeh pre mladých čitateľov s názvom Linda a kľúč od Andary.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.