bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKniha pre rodičov, ktorí chcú lepšie poznať svoje deti

Aj vy máte občas pocit, že nerozumiete svojím deťom? Že niečo vravia a vy si pripadáte ako z inej planéty? Prípadne včera čosi povedali a dnes je to úplne inak?

Táto kniha vám rozhodne pomôže. Užitočná príručka Čo si myslí moje dieťa by nemala chýbať ani vo vašej domácej knižnici, ak chcete lepšie porozumieť svojmu dieťaťu.

Kniha Čo si myslí moje dieťa ponúka moderný pohľad na to, ako sa vyznať vo svojom dieťati. Ako chápať jeho odpovede, výkriky, drobné zamyslenia.
V knihe je vyše stovka každodenných situácií, ktoré vás naučia dešifrovať správanie detí. Vďaka nim dokážete nazrieť do hláv detí, aby ste ich lepšie pochopili a tak ich následne viac podporovali, rozvíjali a samozrejme milovali.

Jednotlivé kapitoly sa venujú témam, ktoré sme riešili, či riešime všetci rodičia: záchvaty hnevu, netrpezlivosť a neposednosť, rivalita medzi súrodencami, problémy so spánkom, cestovanie s deťmi. bezpečnosť na internete ap.

Zistite, čo si vaše dieťa naozaj myslí, keď povie: „Aha, čo som urobila!“, „Nie som unavený“ alebo „Strápňuješ ma!“.
Nalaďte sa na najvnútornejšie myšlienky svojho dieťaťa a staňte sa rodičom, akým ste vždy túžili byť.

Čo si myslí moje dieťa je naozaj praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov, čo potvrdzuje aj redaktorka z vydavateľstva Ikar Zuzana Uškertová: „Pomocou knihy dokážete interpretovať, čo prežíva vaše dieťa, keď hovorí napríklad o svojom imaginárnom kamarátovi, alebo o tom, že nechce druhého súrodenca. Pomocou knihy sa veľmi ľahko zorientujete, čo sa odohráva v detskej mysli, duši, v jeho srdci. Ale kniha poskytne aj informácie o vašom vlastnom emocionálnom vývoji a rozhodne vás povzbudí, keď dôjde k ďalšiemu problému.“

Nielen deti bombardujú rodičov každý boží deň prúdom dotazov. Samotní rodičia majú neraz milióny nezodpovedaných otázok:

  • Mám sa podvoliť jeho fňukaniu?
  • Sú všetky obrazovky a displeje zlé?
  • Prečo neurobí, čo mu kážem?

Aj na tieto otázky nájdete v knihe odpovede. A nielen to.
Číta sa veľmi ľahko. Je napísaná pútavým štýlom, obsahuje témam blízke ilustrácie a je to skvelý darček pre rodičov s malými deťmi.

Prečítajte si krátky úryvok z novinky Čo si myslí moje dieťa:

Aha, čo som urobila...

Štvor- až päťročné dieťa dáva veľmi jasne najavo túžbu po rodičovskej pozornosti, keď vám chce ukázať, čo vytvorilo. Všetci v sebe nosíme základnú psychologickú potrebu uznania, no špeciálne deti potrebujú kvôli zdravému kognitívnemu a emocionálnemu vývinu veľa pozitívnej pozornosti.

Vôbec nie je podstatné, či sa vášmu dieťaťu podarilo niečo nové alebo nie. Nemôže si pomôcť, túži po vašom uznaní. Možno vás rozladí, že musíte prerušiť prácu, no ak prejavíte hnev alebo podráždenie, dieťa si môže vašu pozornosť začať vydobýjať inak – vyvádzaním. V tejto chvíli potrebuje váš milujúci záujem.

VY SI MOŽNO MYSLÍTE:
„Mám veľmi veľa práce. Už mi to predsa ukazovala.“

DIEŤA HOVORÍ:
„Aha, čo som urobila!“

Dieťa zúfalo túži, aby ste k nemu prišli a okamžite sa pozreli na jeho výtvor. Od narodenia sme naprogramovaní tak, že potrebujeme uznanie a obdiv druhých. Je to jeden zo základných stavebných kameňov sebaúcty.

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.