bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKniha, ktorú tak ľahko neodložíte!

Čítali ste niektorý z bestsellerov Daniela Glattauera Priateľ do dažďa alebo Siedma vlna? Tieto knihy považujú za najvrúcnejšie nemecké ľúbostné romány 21.storočia. A Glattauer tentoraz prichádza s novinkou, ktorá prekvapí neošúchanou témou – stalkingom, čiže prenasledovaním, ktoré sa stalo fenoménom dnešnej doby.

Navždy tvojPríbeh Navždy tvoj sa začína ako príjemná romanca s komickými prvkami. Judita sa v supermarkete zoznámi s Hannesom, ktorý ju očarí. Ale romanca čoskoro nadobudne kriminálny nádych a končí sa ako psychotriler.

Judita je totiž presvedčená, že našla muža svojich snov. Hannes sa zdá byť dokonalý pozorný partner, ktorý vystihne a splní Judite každé želanie. Postupne sa vkráda do jej života, ovplyvní jej priateľov a rodičov a vyzerá to, že žije iba pre ňu. Juditu čoskoro jeho nekonečná láska začína dusiť, cíti sa okradnutá o súkromie a začína sa ho báť. Navrhne mu rozchod, ale Hannes sa nemieni vzdať. Prenasleduje ju na každom kroku, až sa Judita nakoniec psychicky zrúti a on ju má v hrsti.

Daniel GlattauerOdteraz slovo „miláčik“ bude právom u nejedného čitateľa vyvolávať zimomriavky. Navždy tvoj je výborne gradovaný príbeh, ktorý vás vtiahne do deja až natoľko, že si budete dávať otázku: Je Judita paranoidná? Prečo odmieta svojho princa, ktorý to s ňou myslí vážne?
Posledné strany však rozlúštia záhadu, ktorú Judita podvedome tušila, ale nevedela rozumne vysvetliť...

Glattauerovi sa podaril ďalší geniálny kúsok – spojil romancu s krimitrilerom, pridal slovný vtip a to celé zabalil do výbornej štylistiky, takže kniha sa číta sama. „Ľúbostný román, ktorý sa zmení na triler, napísaný ľahko, vtipne, napínavo, ale aj zábavne,“ chváli novinku Die Presse a Stuttgarter Zeitung výstižne dodáva: „Temný tanec na okraji priepasti. Kniha, ktorú tak ľahko neodložíte.“

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.