bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKniha, ktorá vás môže zmeniť

Žijeme prirýchlo, hekticky, neraz ľahostajne voči iným i okoliu. Nebolo to však vždy tak. Naši predkovia mali viac času žiť. Mali viac priestoru. Chodili pešo a dýchali čistý vzduch. Trávili čas prípravou jedla, ktoré potom jedli spoločne so svojimi najbližšími. Boli viac vystavení prírode a jej živlom. Život predtým bol menej stresujúci a viac ľudí napĺňal. Obklopovala nás rodina a patrili sme k svojmu kmeňu. Dnes je všeličo inak. Nestíhame, zanedbávame seba i rodinu, sme prepracovaní, unavení a vystresovaní. Ak sa v tom aspoň trošku vidíte, táto kniha je presne pre vás. Bestseller New York Times. Mestský mních.


http://data.bux.sk/book/020/314/0203142/medium-mestsky_mnich_vychodna_mudrost_a_moderne_triky_ako_zastavit_cas_a_dosiahnut_uspech_stastie_a_pokoj_v_dusi.jpgNebolo to však vždy tak. Naši predkovia mali viac času žiť. Mali viac priestoru. Chodili pešo a dýchali čistý vzduch. Trávili čas prípravou jedla, ktoré potom jedli spoločne so svojimi najbližšími. Boli viac vystavení prírode a jej živlom. Život predtým bol menej stresujúci a viac ľudí napĺňal. Obklopovala nás rodina a patrili sme k svojmu kmeňu.
Dnes je všeličo inak. Nestíhame, zanedbávame seba i rodinu, sme prepracovaní, unavení a vystresovaní. Ak sa v tom aspoň trošku vidíte, táto kniha je presne pre vás. Bestseller New York Times. Mestský mních.

 Autorom novinky Mestský mních je Pedram Shojai. Precestoval svet, učil sa od duchovných vodcov a naučil sa liečebné techniky od vážených ľudí. Počas celej svojej kariéry sa snažil priniesť rovnováhu a pokoj zo sveta, z ktorého prišiel, a odovzdať starovekú múdrosť Východu obyčajným ľuďom v mestách.
V knihe sa začítate do príbehov ľudí, možno takých, ako ste vy sami, a nájdete v nej aj množstvo praktických rád a cvičení, ktoré využijete vo svojom každodennom živote, aby sa vám podarilo trochu zastaviť čas, „natankovať" a sústrediť sa na veci, ktoré sú pre vás skutočne dôležité.

Niektoré z kapitol majú veľavravné názvy:

Stres: Ako sa uhýbam guľkám?
Umenie byť pánom svojho času
Prečo sme stále unavení?
Stagnujúci životný štýl
Priberanie a negatívny obraz o sebe samom
Osamelí aj napriek tomu, že sme obklopení ľuďmi
Peňazí nikdy nie je dosť

Objednajte si novinku Mestský mních.
Kupit bux.sk

Dnes máme na krku účty. Každú minútu nás bombardujú milióny informácií. Správy o militantoch, ktorí sa nás pokúšajú zabiť, striedajú reportáže o rozširujúcej sa rakovine a upadajúcej ekonomike. Naše deti ovplyvňuje reklama a ľadovce sa topia. Všetko stojí viac, než by sme si priali, a tak si zrazu uvedomíme, že sa náhlime ako blázni, aby sme s tým šialenstvom udržali krok.
Ale aký to má zmysel?
Kríza moderného mestského alebo predmestského človeka spočíva v tom, že guľkám, ktoré letia naším smerom, nie sme schopní vyhnúť sa.
Sme vystresovaní, unavení, bez energie a najmä stratení. Niektorí z nás nevedomky uverili, že odpoveďou na naše problémy sú tajomstvá východnej medicíny. Keď sa Beatles vrátili z pobytu u Mahárišiho a z Ázie začali k nám prúdiť guruovia, mysleli sme si, že joga, meditácia, pôst, tajči a zen nás zachránia. A teraz stojíme uprostred hurikánu a v čase núdze ich zabúdame použiť.

mnich

„Keď som sa vrátil z Himalájí, netrvalo dlho, kým som si uvedomil, že moji pacienti, bežní pracujúci ľudia v Los Angeles, nemôžu spraviť to čo ja,“ vysvetľuje Pedram Shojai. „Nemôžu ísť na mesiac meditovať, cvičiť čikung niekoľko hodín denne, alebo sa hocikedy prechádzať bosí po zemi. Celkom určite sa neodsťahujú a nestanú sa mníchmi. Nemôžu si oholiť hlavu a podniknúť cestu do posvätných hôr, aby našli Boha. Majú deti, účty, psov a každodenné starosti, s ktorými im treba pomôcť. Potrebujú riešenie tu dolu.“

Aj preto ponúka Mestský mních moderné triky, ktoré vychádzajú z východnej múdrosti. Pedram Shojai ich prispôsobil, „pretlmočil“ a upravil tak, aby boli dosiahnuteľné pre každého. Jeho kniha je výsledkom tisícok úspešných sedení s pacientmi.

Správy dokážu vašu myseľ veľmi rýchlo otráviť.

Snažíme sa zdravo stravovať, no letisková strava nie je práve tým pravým, čo by si vybrali mnísi. Chceme z nášho bláznivého života vyťažiť čo najviac, no je tu jeden veľký háčik. Asketici sa zriekli sveta. My máme hypotéky, lízingy, platby za školné a autá, do ktorých treba tankovať. „Potrebujeme úplne iný súbor pravidiel, ktoré nám pomôžu orientovať sa vo svete peňazí, stresu, obmedzeného času a ľudí, ktorí súperia o našu pozornosť,“ dodáva Pedram Shojai. „Svet, v ktorom žijeme, nie je veľmi tichý a málokedy je pokojný. Tak ako môžeme nájsť pokoj a udržať sa v kope tu, kde žijeme?“

Kniha Mestský mních je plná cenných praktík, ktoré môžete použiť v každodennom živote, aby ste našli pokoj a mali viac energie. Namiesto toho, aby ste sa naštvali na pani pred vami v potravinách za to, že šaškuje s kupónmi na zľavu, poďakujte sa jej, pretože vám dala hodnotný dar času. Získali ste päť minút na dychové cvičenie a zahĺbenie sa do nekonečného zdroja energie a pokoja, na ktorý máte právo.

Objednajte si novinku Mestský mních.
Kupit bux.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Pedram ShojaiTáto kniha má desať kapitol, ktoré sa zaoberajú hlavnými životnými témami, ako sú: stres, nedostatok času, málo energie, problémy so spánkom, pasívny životný štýl, zlá životospráva, odlúčenie od prírody, samota, problémy s peniazmi, život bez zmyslu.
Každá kapitola sa začína príbehom pacienta. Autor ich vybral z tisícok sedení, ktoré absolvoval za roky praxe lekára i kňaza. Každý príbeh je zo skutočného sedenia a odporúčaní, ktoré za tie roky dal reálnym ľuďom.
Po príbehu nasleduje časť s názvom „Problém“, v nej sa snaží problém identifikovať a pozrieť sa naň z nového uhľa pohľadu.
 Ďalšia časť s názvom „Múdrosť mestského mnícha“ čerpá z ezoterickej filozofie Východu a šamanských kultúr. Tie nám pomáhajú vidieť naše problémy z iného pohľadu a nájsť z nich cestu von. Potom sa dostaneme k riešeniam.
Prvé sú „Východné praktiky“ pochádzajúce zo starovekých múdrostí a starých tradícií − jednoduchých odskúšaných vecí, ktoré fungovali u ľudí po celé tisícročia.
„Moderné triky“ obsahujú cvičenia, aplikácie a iné techniky vyskúšané a overené pri riešení problémov dnešnej doby.
Každá kapitola v knihe Mestský mních sa končí riešením príbehu. Na konci knihy nájdete niekoľko receptov a plánov, ktoré vám radikálne zlepšia život.

Pedram Shojai je zakladateľom webovej stránky well.org, zameranej na zdravý životný štýl, producentom filmov VitalitaPôvod  a spolutvorcom podcastov Most zdravia. Je uznávaný majster čikungu, bylinkár a lekár orientálnej medicíny. Usporadúva semináre po celom svete a je zakladateľom Taoistickej školy alchýmie. Je vysväteným kňazom Kláštora žltého draka v Číne.

Milan Buno, 19.3.2017

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(11. januára 2021 v 1:06)
Meds information sheet. Long-Term Effects. <a href="https://prednisone4u.top">order prednisone pill</a> in the USA. Actual news about medicines. Get information here. <a href=https://www.krispedersen.co.nz/Blog/x_post/Can-property-prices-keep-rising-indefinitely-00101.html>Some trends of medicines.</a> <a href=https://aveenoxachtay.com/duong-am-cho-be-aveeno-baby-lotion/#comment-38070>All about medication.</a> <a href=http://dosewellness.com/some-serious-truth-a-hormonal-epidemic/#comment-99276>Best what you want to know about medicament.</a> 1557bc1