bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKniha, ktorá naučí slovenčinu školákov aj dospelých

Gratulácia od Soni alebo od Sone?
Exspirácia či expirácia liekov?
Číta sa zámeno tieto tvrdo alebo mäkko?

Aj tieto odpovede nájdete v novinke Príručka slovenského jazyka pre každého.

Ponúka zrozumiteľný a jednoduchý prehľad gramatiky, jazyka, ale najmä množstvo konkrétnych príkladov a chýb z každodenného života. Kde robíme najčastejšie chyby? Napríklad pri vykaní (povedal ste/povedali ste), oslovenie v korešpondencii, pri asimilácii (spodobovaní)...

Príručka je vhodná do domácností ako prvá pomoc pri pochopení slovenskej gramatiky, pravopisu a formálneho písania. Je vhodná pre rodičov, ktorí sa učia s deťmi, pre tínedžerov, pre manažérov, pre milovníkov slovenčiny. Aj pre tých, ktorí sa chcú pri učení zabaviť a pripomenúť si školské vedomosti na praktických príkladoch a nie prostredníctvom nič nehovoriacich učebnicových poučiek.

Vypočujte si rozhovor s autorkou Miroslavou Ryškovou v knižnom podcaste:

Publikácia predstavuje užitočný jazykový manuál pre pracovnú prax. Ponúka základné pravidlá pre spisovný jazykový prejav, aj pre správnu formálnu korešpondenciu, akou sú dnes e-maily či pracovné dokumenty. Vďaka prehľadnej grafike si dokážete osvojiť gramaticky správne tvary a v kapitolách s testami si môžete svoje novonadobudnuté vedomosti precvičiť.

Pozrite si video s autorkou:

„Nápad venovať sa jazykovej poradni a vyberať tie najväčšie perličky slovenčiny prišiel prirodzene, keďže som dlhé roky bola jazykovou poradkyňou pre svoje blízke okolie. Zaujali ma sociálne siete, aj preto vznikol instagramový profil @viete_po_slovensky, ktorý sa dnes venuje častým chybám v slovenčine a prehreškom proti jazykovej norme,“ približuje autorka Miroslava Ryšková.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.