bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeď vojská tlačili na Ukrajinu...

„Ktosi mi raz povedal, že ak o niečo neprestajne prosíš a modlíš sa za to, jedného dňa to určite dostaneš.“
„To som predsa bola ja,“ nechápavo sa zamračila Adeline. „Počula som to od pani Kantorovej.“
„Ja viem.“
„To je predsa božia milosť, Emil. Boh načúva prosbám toho, kto sa k nemu obracia s úprimným srdcom. Veríš v božiu milosť, však?“

Posledné zelené údolie je pútavý a inšpiratívny príbeh o hrdinstve a odvahe vo vojnových časoch. Je o nekonečnej nádeje, prežití a napokon i triumfe, hoci máte pocit, že vám osud nespravodlivo uštedruje jednu ranu za druhou.

Koncom marca 1944, keď sa Stalinove vojská tlačia na Ukrajinu, stoja Emil a Adeline pred jedným z najťažších rozhodnutí. Majú čakať na vpád sovietskeho medveďa a riskovať, že ich pošlú na Sibír?
Alebo majú nasledovať vlkov – vražedných nacistických dôstojníkov, ktorí sa zaviazali chrániť „čistokrvných“ Nemcov.

Martelovci sú jednou z mnohých rodín nemeckého pôvodu, ktorých predkovia hospodárili na Ukrajine viac než sto rokov. Emil a Adeline však vedia, ako sa žije pod tvrdou rukou stalinovského režimu. Aby unikli jednému nepriateľovi, rozhodnú sa spojiť s druhým. Nasledujú vlkov, ktorými pohŕdajú, ale sú ich jedinou šancou získať slobodu.

A tak sledujeme rodinu, ktorá sa na rozheganom voze ťahanom dvomi koňmi dostane do stretu ruskej a nemeckej armády. V čase keď všetci utekajú na západ. Martelovci majú len jeden cieľ: utiecť spod tyranie – a nezáleží na tom, či ide o Stalina alebo Hitlera. Chcú jednoducho ujsť za slobodou.
Uviaznutí medzi dvoma bojujúcimi stranami a vystavení ťažkým skúškam, zisťujú, akú silu má ich odhodlanie a láska.

Pozrite si VIDEO od autora:

„Román Posledné zelené údolie rozpráva príbeh o tom, ako jedna obyčajná rodina napokon našla svoje posledné zelené údolie v Montane, kde momentálne žijem a kde som sa o nich dozvedel. Dúfam, že sa vám román bude páčiť,“ odkazuje autor Mark Sullivan, podľa ktorého je to jeden z najzaujímavejších príbehov, aké kedy počul.

 „Je to jeden z najstrhujúcejších príbehov, aké som za posledné obdobie čítala,“ tvrdí Heather Morris, autorka bestselleru Tetovač z Auschwitzu.
Je to kniha plná života, lásky, obetavosti, nádeje, ale aj bolesti, smútku a zla. Príbeh o tom, ako sa dá zmeniť náš život k lepšiemu, hoci čelíme ťažkostiam a problémom. To je veľmi silný odkaz Markovho príbehu.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

Mark Sullivan je renomovaný autor bestsellerovej série Private, ktorú napísal spolu s Jamesom Patersonom a ktorá sa dostala na vrchol rebríčka najpredávanejších kníh v The New York Times. Za svoje literárne dielo získal početné ocenenia.
Vyrastal v Medfielde v štáte Massachusetts, bakalársky titul z angličtiny získal na Hamilton College, potom pôsobil ako dobrovoľník v mierových zboroch v Nigere. Po návrate do USA vyštudoval žurnalistiku na Medill School of Journalism na Northwestern University a pracoval ako investigatívny novinár. Je zanietený lyžiar a dobrodruh.
Kniha Posledné zelené údolie vyšlo vo vydavateľstve Ikar.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.