bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skKarel Gott: „...zistili by, že naživo spieva lepšie ako ja!“

Karol Duchoň bol nespútaný, očarujúci spevák s nádhernou barytónovou farbou hlasu a unikátnym prejavom, aký sa nedá naučiť. S takým sa človek jednoducho narodí.

Slovenský Tom Jones, ako Duchoňa často prezývali, by v apríli oslávil okrúhlych 70 rokov, no zomrel veľmi mladý.

Pri príležitosti tohto výročia vyšla nádherná kniha Posledný bohém. Výnimočná ako sám Karol Duchoň. Komplet, v ktorom nájdete knihu, platňu, špeciálnu edíciu známok, rukavice. A to všetko v limitovanom počte len 400 kusov!

Posledný bohém je hodnotný zberateľský kúsok, ktorý si budete listovať o týždeň, mesiac i rok. Bude sa dediť z generácie na generáciu. Pri čítaní budete doslova počuť slávne skladby Karola Duchoňa – V dolinách, Čardáš dvoch sŕdc, Šiel šiel, Mám ťa rád, či Smútok krásnych dievčat.

O Karolovi rozprávajú v knihe jeho blízki, priatelia z detstva, prvá manželka Elena a ich spoločná dcéra Dada, druhá manželka Alena, kolegovia z brandže – hudobníci, speváci a speváčky Eva Máziková, Meky Žbirka, Marcela Laiferová, Pavol Hammel, Dušan Grúň, Zoro Laurinc a mnoho ďalších.

Karol Duchoň sa dobre poznal s maestrom Karlom Gottom. Keď sa Gotta spýtali, prečo ho nepozve do svojho programu, s úsmevom odvetil: „No, keby som ho pozval, tak by zistili, že naživo lepšie spieva ako ja.“

Pozrite si viac o knihe Posledný bohém.

Slovenský Tom Jones

Karol Duchoň vynikal veľkým hlasovým rozsahom a dodnes ho považujú za výnimočný zjav na slovenskej hudobnej scéne. Za talent, aký sa rodí raz za tisícročie. Piesne Karola Duchoňa poznajú viaceré generácie. Jeho hlas a prejav sú natoľko unikátne, že nie je možné, aby nezasiahol aj dnešnú dobu.

„Karola Boh oslovil, aby ľuďom spieval a nosil piesne,
a on ho poslúchol a spravil to najlepšie, čo mohol.“

Zoro Laurinc

Karol Duchoň bol len jeden. Muž s hlasom, ktorý udiera na srdce, ďalších a ďalších dookola provokuje k napodobňovaniu, aby každý z nich zistil, že sa to vlastne vôbec nedá.

Exkluzívna kniha Posledný bohém

Luxusná kniha POSLEDNÝ BOHÉM približuje jeho príbeh. Od detstva, cez dospievanie, jeho lásky – k autám i ženám. Sprevádzame ho na koncertných pódiách a sledujeme jeho pád.

Autormi tejto výnimočnej knihy sú štyria ľudia. Text zostavili dve skúsené novinárky Silvia Lispuchová a Alena Horváthová-Čisáriková. Príbeh dopĺňajú originálne, jedinečné a mimoriadne pôsobivé ilustrácie renomovaného výtvarníka Jozefa Danglára Gertliho. Nechýbajú ani fotografie z rodinného archívu Karola Duchoňa a výborných slovenských autorov.
No a celkový dizajn dotvoril skúsený grafický dizajnér Juraj Šramko.

Karol Duchoň zomrel ako 35-ročný. Ostali po ňom tri jemu najbližšie ženy, desiatky kamarátov, množstvo fanúšikov. Niektorí z nich sa v knihe púšťajú do často neuveriteľných, a predsa pravdivých príbehov zo života jedinečného speváka. Svojím širokým úsmevom si dokázal získať spoločnosť a priatelia na neho spomínajú ako na neúnavného zabávača, vrúcneho človeka a veľký hudobný talent.

„Karol Duchoň mal skvelý nezameniteľný hlas a čosi nedefinovateľné,
čo do svojich pesničiek dokázal dostať, a čo ho urobilo nesmrteľným.“

Juraj Čurný

Platňa a 14 lahôdok

Súčasťou kompletu je platňa, na ktorej nájdete 14 Duchoňových pesničiek. Sú melodické, neopakovateľné, nostalgické. Ako možno viete, skladali mu ich tí najznámejší, ako bol Milan Lasica, Tomáš Janovic, Pavol Hammel, Boris Filan, Kamil Peteraj, Ali Brezovský...

Posledný bohém iba na
LuxusnáKnižnica.sk

 

KOMPLET OBSAHUJE:

  • exkluzívnu, ručne číslovanú knihu (313 x 310 mm, 216 strán) v kazete,
  • očíslovanú LP platňu s najväčšími hitmi Karola Duchoňa,
  • limitovaná edícia očíslovanej zberateľskej poštovej známky s portrétom Karola Duchoňa,
  • voucher so zľavou 50 % pre 2 osoby na hudobnú galashow „Posledný bohém – Karol Duchoň 70”, ktorá sa uskutoční 26. apríla 2020 v Bratislave (voucher platí do 31. marca, nepremeškajte to),
  • rukavice

Knihu Posledný bohém si možno objednať iba na
www.LuxusnaKniznica.sk

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.