bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDan Brown v sukni (7.6.2011)

KacírM S.J.Parrisová: KacírM

Anglicko, rok 1583. Mních Giordano Bruno uteká pred inkvizíciou z Talianska a usadí sa pod ochranné krídla Alžbety I. Bruno sa vzápätí s tajnou úlohou vyberie do Oxfordu, kde chce nájsť staroveký rukopis, v ktorom sú obsiahnuté mocné tajomstvá schopné zničiť kresťanstvo. Pokojným životom na fakulte však otrasie séria surových, premyslených vrážd, ktoré obviňujú obete z kacírskych myšlienok... O pár dní vychádza historický thriller Kacír, ktorí mnohí prirovnávajú k slávnemu Danovi Brownovi a predpovedajú mu veľký úspech.
KacírM Hlavná postava Giordano Bruno hlása prevratné astronomické učenie a hoci z Talianska uteká pred inkvizíciou, v Anglicku sa dostáva pod ochranu kráľovnej a priateľa Francisa Walsinghama, ktorý je vlastne hlavným prenasledovateľom a zaprisahaným nepriateľom katolíckych buričov. Keď sa Bruno vyberie na Oxfordskú univerzitu, rýchlo sa dostáva do víru intríg akademických kruhov. Po sérii vrážd sa púšťa po neúprosnom vrahovi a v temných uličkách Oxfordu pochopí, že ani múdry človek niekedy nevie rozlíšiť pravdu od lži. Niektorí sú však pre ňu ochotní aj zabiť... „Zahrávať sa s osudmi ľudí ako so šachovými figúrkami patrilo k veci, lenže – ako som si práve uvedomil – práve v tom spočívalo skutočné kacírstvo.“

KacírM Historický thriller Kacír je najmä o Brunovom hľadaní zakázanej knihy mágie egyptského mudrca. Príbeh je majstrovsky napísaný, takže okamžite vtiahne do deja a s postavami takmer prežívate brutálne vraždy, náboženskú krutosť, ale aj očarenie krásnou ženou, ktorú Giordano Bruno. Krásnu a rozhľaden dcéru dekana, Sophiu. „Na Oxforde však nie je nik tým, za koho sa vydáva...“ a táto veta sa stáva jedným zo základných v celom románe.

Strhujúce čítanie. Bohaté na historické detaily a geniálne zvraty. S.J.Parrisová vytvorila úžasnú postavu Giordana Bruna, ktorá isto pretrvá,“ tvrdí populárny britský spisovateľ Sam Bourne, ktorý sám píše thrillery s náboženským pozadím.

Prečítajte si úryvok z historického thrilleru Kacír.