bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJeffrey Archer a jeho Hriechy otca

Ak ste ešte neobjavili Jeffreyho Archera, je načase.

http://data.bux.sk/book/037/231/0372316/medium-hriechy_otca_kronika_cliftonovcov.jpgBritský spisovateľ, ktorý predal vo svete 140 miliónov kníh a v slovenčine nedávno vyšla druhá časť jeho úžasnej rodinnej ságy.
Majstrovská séria Kronika rodu Cliftonovcov vás chytí od prvých stránok a nepustí, kým ju nedočítate.

Hriechy otca je druhý diel jedinečnej ságy. Jeho dej sa začína v New Yorku v roku 1939. Harry Clifton pod novou identitou je zatknutý za vraždu prvého stupňa. Je uznaný vinným a odsúdený...

http://data.bux.sk/book/034/755/0347552/medium-len_cas_ukaze_kronika_cliftonovcov.jpgBolo to len pár dní pred tým, ako Británia vyhlásila vojnu Nemecku.
Harry Clifton sa pridáva k posádke obchodnej lode, len čo si uvedomí, že si Emmu Barringtonovú nikdy nebude môcť vziať. Dúfa, že sa jeho odchodom zmiernia následky rodinného škandálu. Keď loď potopí nemecká ponorka, Harryho spolu s hŕstkou námorníkov zachráni parník Kansaská hviezda, na ktorom sa plaví aj ťažko zranený Američan Tom Bradshaw.
V tú noc, keď Bradshaw zomiera, sa Harry chopí príležitosti, a keďže chce pochovať vlastnú minulosť, berie na seba jeho identitu.

Po príchode do Ameriky ho zatýka polícia za vraždu brata Toma Bradshawa. Obvinený a odkázaný sám na seba nemá ako dokázať svoju skutočnú totožnosť. Harry je pripútaný k minulosti, horšej ako tá, ktorú opustil, a predurčený na budúcnosť, o ktorej sa mu ani nesnívalo.
Jediným spôsobom, ako dokázať svoju nevinu, je odhaliť svoju skutočnú totožnosť. Prisahal si však, že to nikdy neurobí, aby chránil ženu, ktorú miluje.

Objednajte si novinku Hriechy otca.
Kupit bux.sk

 „Volám sa Harry Clifton.“
„To určite. A ja som Babe Ruth2,“ uškrnul sa detektív Kolowski a zapálil si cigaretu.
„Nie,“ pokračoval Harry, „nerozumiete mi. Stala sa strašná chyba. Volám sa Harry Clifton, som Angličan z Bristolu. Len som slúžil na rovnakej lodi ako Tom Bradshaw.“
„Nechaj si to pre právnika,“ odvrkol detektív, ktorý vydychoval cigaretový dym a pomaly ním zapĺňal maličkú celu.
„Lenže ja právnika nemám,“ namietal Harry.
„Chlapče, keby som sa dostal do takej šlamastiky ja, mojou jedinou nádejou by bolo, že na mojej strane bude Sefton Jelks.“
„Kto je Sefton Jelks?“
„Možno si o najprefíkanejšom právnikovi v celom New Yorku nikdy nepočul,“ povedal detektív a vyfúkol ďalší kúdol dymu, „no on má s tebou dohodnuté stretnutie na zajtra ráno o deviatej. A Jelks zo svojej kancelárie nevytiahne ani päty, kým mu na stole neleží vopred zaplatený účet.“
„Ale...“ ozval sa Harry, keď vtom Kolowski plesol po dverách cely.
„Takže, kým sa tu Jelks zajtra ukáže,“ pokračoval, nevšímajúc si Harryho, „radšej si vymysli presvedčivejšiu historku, ako že sme zatkli nesprávneho muža.

jeffrey archer

 „Je to rozprávač úrovne Alexandra Dumasa...neuveriteľne schopný a šikovný.“
Washington Post

Milan Buno,  19.12.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.