bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Je pre vás zdravie naozaj dôležité?!

Dosť sugestívna otázka v titulku článku, však? Poznáme vašu odpoveď, ale napriek tomu – neraz sa správame trošku inak. Samozrejme, že všetci chceme vedieť, ako dosiahnuť výnimočné zdravie. No v médiách sa to často hemží úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú...a potom nevieme, čomu skôr veriť. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok, margarínu, červeného mäsa či vegetariánskej stravy, siahnite po sprievodcovi zdravím Lži o zdraví.

Lži o zdravíLži o zdraví poslúži ako kompletná príručka starostlivosti o zdravie v 21.storočí.

Diétne paradoxy. Bez tukov to nejde. Generačná záťaž. Aj o tomto je zaujímavá publikácia, v ktorej dvaja britskí vedci odhaľujú pravdu o potrebách zdravého ľudského tela. Vyvracajú množstvo lží, mýtov a omylov týkajúcich sa starostlivosti o zdravie. Samozrejme, vedecky majú všetko podporené.

Aidan Goggins publikuje na webe healthuncut.com, ktorý označujú za „protijed na zlé zdravotné rady“. Glen Matten je nutričný terapeut, ktorého si kvôli názorom a sviežemu prístupu často pozývajú médiá.

Novinové titulky berte s rezervou
„Vy ste to ešte nepočuli?“ pýtajú sa v knihe autori. „Obyčajné korenie kari patrí medzi najväčšie zbrane onkologického arzenálu – tento kulinársky zázrak má schopnosť zatočiť s akýmkoľvek nádorom. Tak to aspoň tvrdili médiá. ´Korenie života! Kari potláča rakovinu!´tvrdili presvedčivo noviny New York Daily News.
A pridali sa ďalšie denníky – Ako nám môže kari pomôcť udržať si rakovinu od tela? alebo „kari je liek proti rakovine.
Je skutočne možné, že sme sa stali svedkami medicínskeho ovjavu desaťročia?Lži

JablkoIde o obyčajný interpretačný omyl...či skôr mierne zavádzanie, upozorňujú autori knihy Lži o zdraví. Korenie kurkuma, ktoré dodáva niektorým jedlám indickej kuchyne špecificky žltkasté zafarbenie, obsahuje relatívne vysoké množstvo prírodného farbiva kurkuminu, ktoré má mať údajne blahodárny vplyv pri liečbe Alzheimerovej choroby, rôznych infekcií, ochorení pečene, zápalových ochorení a tiež rakovinových nádorov. To je naozaj pôsobivý zoznam.

Je tu však problém. Kurkumin má totiž tzv. „slabú biologickú dostupnosť“. V praxi to znamená, že aj keď užijete veľké množstvo kurkuminu, do vášho tela sa dostane iba nepatrná časť a aj tá sa rýchlo rozloží alebo vylúči. Takže keď si dáte nejaké to indické kari, potom naozaj absorbované množstvo tejto látky vo vašom tele bude také miniatúrne, že bude prakticky nemerateľné.

Objednajte si užitočnú publikáciu Lži o zdraví.

Antioxidanty – falošné zlato
Pokiaľ ide o antioxidanty, vsugerovali nám ideu, že „viac je lepšie“, čo však nie je pravda. Každodenné užívanie preparátov s vysokým obsahom antioxidantov rozhodne nie je dobrý nápad. Intervenčné štúdie totiž dokázali, že antioxidačné prípravky neprinášajú žiadny pozitívny efekt. Ak sa stravujete vyvážene (jete ovocie i zeleninu), nemáte dôvod, aby ste si k tomu ešte pridávali antioxidanty. Izolované pilulky nikdy nezastúpia skutočné jedlo a prijímanie neprirodzene vysokých dávok vám nakoniec uškodí.

Lži o zdraví
Vajíčka, margarín, červené mäso, antioxidanty, mlieko...je to rozhodne prospešná a užitočná kniha o tom, ako nám súčasný systém klame o našej strave.
Čo je zlé na mlieku?
Sú módne diéty zmluvou s diablom?
Môže všetko vyriešiť rastlinná strava?
Ste to, čo jedla vaša mama?
Veľký tukový omyl
selén – chýbajúci kúsok mozaiky

Lži o zdraví
je skvelá kniha, ktorá mnohým ľuďom môže otvoriť oči.


Poison

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.