bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skIzraelský agent opäť v akcii!

Daniel Silva je majster špionážnych trilerov. Píše strhujúco, premyslene a právom patrí medzi TOPku v tomto žánri. Jeho agent Gabriel Allon je jedným z najobľúbenejších hrdinov. A dych rozhodne nestráca ani v príbehu Prípad Caravaggio, v ktorej ide o nádherný oltárny obraz od majstrovského maliara.

Vychutnajte si špionážny triler nabitý akciou, napätím, medzinárodnými intrigami a vysokými stávkami.

Ako nájsť ukradnuté majstrovské dielo?
Niekedy je najlepším spôsobom ukradnúť ďalšie...

Legendárny špión a reštaurátor Gabriel Allon v Benátkach reštauruje obraz od Veroneseho, keď dostane naliehavú správu z talianskej polície. Jeho priateľ, výstredný londýnsky obchodník s umením Julian Isherwood, sa ocitol vo väzbe ako podozrivý v prípade vraždy pri Komskom jazere.
Obeťou je Jack Bradshaw, bývalý britský diplomat a špión, ktorý obchodoval s ukradnutými obrazmi a predával ich neznámemu klientovi. Medzi stratenými dielami je aj nádherný oltárny obraz Narodenie od známeho barokového maliara Caravaggia.

Ak chce Allon dokázať priateľovu nevinu, musí vypátrať tento vzácny obraz a odhaliť totožnosť záhadného zberateľa.
A tak sa pustí do napínavého pátrania, ktoré ho zavedie do vysvietených ulíc Paríža a Londýna, do podsvetia Marseille a Korziky, a napokon až do malej súkromnej banky v rakúskom Linzi. Práve tam stráži nebezpečný muž nečestne získané bohatstvo nemilosrdného diktátora.
Do príbehu vstupuje aj statočná mladá žena, ktorá prežila najhorší masaker 20.storočia. Teraz s Gabrielovou pomocou dostane šancu zasadiť smrteľnú ranu tomu, kto zničil jej rodinu.
Je to mimoriadne riskantná operácia a čas na jej úspešné zavŕšenie sa rýchlo kráti...

„Silvov Prípad Caravaggio je fenomenálny. Doteraz najlepšia jeho kniha. A to je obrovská poklona, pretože každý jeho román je jedinečný a úžasný.“
Naples Daily News

Trilery Daniela Silvu sú podľa The New York Times presvedčivé, napínavé a brilantné. Jeho hrdinu, izraelského anela pomsty Gabriela Allona si jednoducho obľúbite. A rovnako je to aj v príbehu Prípad Caravaggio.
Ako napísal Washington Post, „ďalší vynikajúci triler Daniela Silvu, ktorý presvedčivo dokazuje jeho spisovateľské majstrovstvo a potvrdzuje jeho postavenie najlepšieho súčasného autora špionážnych trilerov.“

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.