bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHrôzostrašné Temné miesta

Spomínate si na brilantný psychotriler Stratené dievča od Gillian Flynnovej? Sfilmovali ho v hlavnej úlohe s Benom Affleckom, režisérsku taktovku držal uznávaný David Fincher.

http://data.bux.sk/book/035/625/0356256/medium-temne_miesta.jpgRovnako skvelé čítanie sľubuje aj ďalšia kniha tejto autorky Temné miesta. A aj po nej siahli filmári a práve teraz v júni prichádza do našich kín sfilmovaná verzia v hlavnej úlohe s Charlize Theronovou.

„Strhujúci hrôzostrašný príbeh od autorky, ktorá vie, ako na to,“ napísal Chicago Tribune o novinke Temné miesta. Gillian Flynnová je naozaj fascinujúca rozprávačka, má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia, o čom sme sa mohli presvedčiť už pri hite Stratené dievča. V Temných miestach citlivo mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou.

Objednajte si skvelý psychotriler Temné miesta.
Kupit bux.sk

Jedna z najlepších kníh roku 2009 podľa The New Yorker.

Libby mala sedem rokov, keď jej matku a dve sestry zavraždili pri „satanskom rituáli“ v Kinnakee v štáte Kansas. Prežila – a vo svedeckej výpovedi označila ako páchateľa svojho pätnásťročného brata Bena.

http://gillian-flynn.com/about-gillian/gillian-flynn-landscape.jpgO dvadsaťpäť rokov neskôr ju vypátra Vražedný klub – tajné spoločenstvo posadnuté slávnymi zločinmi – a začne z nej vyťahovať podrobnosti. Dúfajú, že objavia dôkaz, na základe ktorého by Ben získal slobodu. Libby zasa dúfa, že využije masakru svojej rodiny, aby si trochu prilepšila. Rozhodne sa spojiť s ľuďmi, ktorí v nej mohli hrať nejakú úlohu, a podávať členom klubu informácie za finančnú odmenu.
Ako sa presúva z podradných striptízových klubov do spustnutých oklahomských turistických miest či na vidiek, vychádza najavo ohromujúca pravda a Libby sa ocitne tam, kde začala – na úteku pred vrahom.

Z ničoho vám nebudú behať po tele zimomriavky tak ako z tohto príbehu. Temné miesta priam vybuchujú nervnou energiou a zlovestným, nevraživým humorom, z ktorých vám naskakuje husia koža aj v teplý letný večer,“ napísal Dallas Morning News.
Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru – ale rovnaký pôžitok mu prinesie aj Flynnovej próza, neľútostná, drsná a výbojná.

„Majstrovsky zosnovaná zápletka.“
The Guardian

Milan Buno, 10.6.2015
Foto: Tatran, gillian-flynn.com

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.