bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHrobár a dievčina. Pokračuje séria historických detektívok

„V tejto časti sa dozviete veľa o múmiách a mumifikácii. V múzeu vo Viedni sa nachádza múmia. Nie je to však stará múmia, ale profesor, ktorý zomrel len pred niekoľkými týždňami. Ako sa dostal do sarkofágu, čo sa stalo? Zistite to vo vražednom mysterióznom príbehu zo série Hrobárov almanach,“ prezrádza vo videu pre slovenských čitateľov Oliver Pötzsch o svojej historickej detektívke Hrobár a dievčina.

Postihla Viedeň smrteľná kliatba?
Viedeň 1894.
Hrobára Augustina Rothmayera požiada inšpektor Leopold von Herzfeldt o nezvyčajnú láskavosť. Čudák z hlavného viedenského cintorína, ktorý sa vyzná vo všetkých podobách smrti, mu má porozprávať o konzervovaní zosnulých. Leopold totiž dostal nový prípad. Vo Viedenskom umeleckohistorickom múzeu sa našiel sarkofág s mŕtvolou, no nejde o múmiu starú tisíce rokov.

Mŕtvym je známy profesor egyptológie, ktorého telo niekto zabalzamoval podľa starovekého rituálu len nedávno. Okamžite sa objavia špekulácie, že sa stal obeťou starobylej kliatby. Rothmayer ani von Herzfeldt však neveria v nijaké nadprirodzené vysvetlenie. Sú presvedčení, že šlo o vraždu.

Pozrite si video s autorom Oliverom Pötzschom:

V príbehu Hrobár a dievčina sa dostaneme opäť do Viedne v roku 1893. Chvíľami počujete konské vozy, valčík, cítite cigaretový dym v kaviarňach...
A do toho kuriózny prípad v múzeu, mŕtvola slávneho profesora a staroveká kliatba. Výborne poprepájané linky, skvele vykreslené historické pozadie, Pötzsch je v tomto majster - opäť vytvoril mix faktov a fikcie, zasadil to celé do historickej reality a vy máte chuť veriť mu.

Autor má výbornú fantáziu a predstavivosť, jeho opisy sú vierohodné, prieskum precízny. Ale najmä - Oliver Pötzsch je perfektný rozprávač, ktorý si vás získa.

Vypočujte si úryvok.
Číta Boris Farkaš:

A pozor!
Oliver Pötzsch príde na novembrový knižný veľtrh Bibliotéka do Bratislavy, takže sa s ním môžete aj porozprávať a dať si podpísať knihy.

 

 

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.