bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHra sa začala! Nájdite aj vy poklad miliardára

Píše sa rok 2044. Ľudstvo sa ocitlo v hlbokej kríze. Minula sa ropa, klíma je zničená, rozšíril sa hladomor, chudoba a choroby. Jediná záchrana pred bezútešnou realitou sa pre milióny ľudí stal virtuálny svet OASIS. Bezplatná online videohra prístupná všetkým – vytvoríte si novú identitu a žijete virtuálny život, ktorý je často na míle vzdialený tomu skutočnému...

Takto sa začína strhujúci dobrodružný triler z blízkej budúcnosti. Zo sveta virtuálnej reality a počítačových hier. Ready Player One je svetový čitateľský hit, ktorý vychádza vo vyše tridsiatich krajinách sveta, v USA sa predalo vyše milión kusov a filmovú adaptáciu chystá Steven Spielberg.

Pozrite si TRAILER na novinku Ready Player One:

Aj hlavný hrdina trileru Wade žije dvojaký život. V tom virtuálnom sa volá Parsifal a hľadá čosi vzácne. Neuveriteľne cenné a lákavé. Zlaté vajce s miliardovým dedičstvom po Jamesovi Hallidayovi, ktorý vytvoril celé OASIS a pred svojou smrťou pripravil pre ľudí hru.
Kto rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore, získa poklad, o akom sa mu nikdy ani len nesnívalo. .

http://www.cinemablend.com/images/news/120497/_1458870138.jpgMilióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky. Odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení.

Honba za pokladom naberá na obrátkach. Súboje, vraždy, nečakané prekvapenia.
Hra sa začala. A je to desivá jazda!

Nájdi kľúče a vyhraj na
www.readyplayerone.sk
hra rpo

Ready Player One nadchne všetkých fanúšikov počítačových hier a videohier, ale tiež milovníkov 80.rokov. Autor v knihe stavia na množstve odkazov z popkultúry tejto silnej dekády. Spomína filmy a seriály ako Hviezdne vojny, Star Trek, Návrat do budúcnosti, Knight Rider; spevákov a skupiny Duran Duran, Bryana Adamsa, Def Leppard, New Order, Falca, či Petra Gabriela. V príbehu sa objaví aj odkaz na Hulka Hogana, Blade Runner, hru Pac-Man a množstvo ďalších nezabudnuteľných vecí.
Spočiatku sa vám možno bude zdať príbeh pomalší, rozbieha sa pozvoľna, autor opisuje svet OASIS, no len čo Wade získa prvý kľúč, príbeh naberá na obrátkach a nebudete sa od neho vedieť odtrhnúť.

Objednajte si novinku Ready Player One.
Kupit bux.sk

https://cdn1.artstation.com/p/assets/images/images/001/159/921/large/florian-de-gesincourt-degesart-sk0010-playerone-j-deges1500.jpg?1443929860

Chcete zažiť podobný boj ako Wade v trileri Ready Player One? Rozlúštite hádanky, nájdite ukryté kľúče a získajte ceny, ktoré potešia každého milovníka kníh. Kliknite si na www.readyplayerone.sk a zabojujte o ceny. Hra sa začala!

Vypočujte si AUDIO ukážku.
Číta Daniel Fischer:

hracPred svojou smrťou,“ prehovorí Anorak oveľa hlbším hlasom, „som vytvoril vlastné zlaté vajce a ukryl som ho vo svojej najpopulárnejšej videohre – OASIS-e. Prvý človek, ktorý ho nájde, zdedí celý môj majetok.“

Ďalšia dramatická prestávka.

„Bonus je veľmi dobre schovaný. Nenechal som ho iba tak ležať niekde pod skalou. Dalo by sa povedať, že je zamknutý v trezore, ktorý je pochovaný v tajnej miestnosti ukrytej uprostred bludiska umiestneného niekde,“ zdvihne ruku a prstom si poklope po pravom spánku, „tu.“

Ale žiadny strach. V hre som roztrúsil niekoľko stôp, aby som vám uľahčil hľadanie. A tu je prvá.“ Anorak urobí široké gesto pravou rukou a vykúzli tri kľúče, ktoré sa pomaly otáčajú vo vzduchu pred ním. Zdá sa, že prvý je vyrobený z medi, druhý z nefritu a tretí z priezračného krištáľu. Kým sa krútia, Anorak recituje verše a každý riadok sa na chvíľu zobrazí v dolnej časti obrazovky v podobe planúceho titulku:

Tri kľúče ukryté otvoria tri tajné brány,
kde každý pútnik bude tvrdo testovaný.
A kto sa, statočný, tej skúšky nenaľaká,
iste sa dočká konca, kde už cena čaká.

ernest clineErnest Cline strávil veľkú časť mladosti mizerne platenými robotami v technickej podpore, ktoré mu v pracovnom čase umožnili surfovať po internete a venovať sa prehlbovaniu svojej posadnutosti popkultúrou. Čerpal z nej aj pri písaní scenára k filmu Fanboys (Fanúšikovia), prekvapivého kultového hitu z roku 2009.
Jeho prvý román Ready Player One – Hra sa začína sa objavil na nejednom zozname najlepších kníh, získal viacero významných literárnych ocenení a spoločnosť Warner Bros. podľa neho pripravuje film v réžii Stevena Spielberga.
Cline je veľký fanúšik filmovej série Návrat do budúcnosti a vlastní športové auto DeLorean DMC-12 upravené do podoby stroja času. Žije v texaskom Austine so svojou rodinou a s veľkou zbierkou starých videohier.

Milan Buno, 7.6.2016
Foto: Ikar, cinemablend.com, cnn.com a artstation.com

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.