bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHra na milovanie pokračuje...a opäť je plná tajomna, zrady a pomsty

Katarína Gillerová je jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek, ktorá má na svojom konte už 21 kníh. Výnimočné miesto v jej tvorbe patrí mysterióznemu trileru Hra na milovanie, ktorý sa v prvom vydaní vypredal a nedávno vyšiel v reedícii.
Osudy jeho hlavných hrdinov autorka ďalej rozvinula v pokračovaní s názvom Hra na milovanie 2. Opäť je to strhujúci román o láske, zrade, intrigách a pomste.

Každý hľadáme šťastie iným spôsobom, na iných miestach a rátame s rôznymi ľuďmi, ktorí by nám pri tom mohli asistovať, si sprevádzať nás...

Uplynuli už tri roky od Oliverovho návratu z lesa, kde uviazol kvôli svojmu sokovi v láske Edwardovi. V jeho živote, tak ako v živote Caroline a ich priateľov, sa za ten čas všeličo zmenilo. Napriek tomu sa Oliver naďalej pokúša získať Carolininu lásku, no jeho snaha nie je korunovaná úspechom. Nedarí sa mu ani prísť na to, prečo ho jeho vyvolená odmieta, zato Caroline presne vie, že muž, ktorého od mladosti miluje, je ten pravý a už pre ňu prestal byť nedosiahnuteľný.

Vďaka darovanému obrazu postretne Olivera veľké šťastie a konečne si založí rodinu. Ibaže nič netrvá večne, ľudské osudy sú vratké a nevyspytateľné. Do Oliverovho života nečakane zasiahnu intrigy a on je nútený brániť sa najlepšie, ako vie. Z minulosti sa začnú vynárať ľudia, ktorí skrížia cestu tým, čo to nečakajú. A na priateľov z Gorge Hall a z tajomného lesa doľahnú šokujúce udalosti väčšmi, než by si to boli schopní predstaviť...

Čudoval sa, ako ľahko a zoširoka ľudia dávajú o sebe vedieť aj tie najintímnejšie a najbanálnejšie veci a udalosti zo svojho života. Sociálne siete boli ako výkladná skriňa, ako otvorené dvere do bytov a domov, priamo k prestretým stolom k raňajkám, k obedovým menu nafoteným desiatimi fotografmi z rôznych uhlov, snímky z kúpeľní, pláží, sporo oblečené, ale i nahé osoby. Zábery zo spální, kam by ste sa na osobnej návšteve nikdy nedostali, na facebooku a instagrame ste si však mohli prezrieť každý detail zariadenia izieb, znamienka na tele, vystavovanú celulitídu, porezaný prst, pozašívané telo po operácii, dokonca aj ľudí sediacich na toalete a vykonávajúcich potrebu…

Hra na milovanie 2 vás opäť poteší, ak máte radi trošku mystery, štipku lásky, intrigy, zradu, pomstu a veľa energie. Katka Gillerová pokračuje v tomto nevšednom príbehu, je to svižné, dobre sa to číta, prvky mystery tomu len dodávajú šmrnc. Jej miniséria je tajomná, miestami šokujúca a skvele zvolila štýl písania, ktorý sa predsa len odlišuje od romancí, ktoré písala predtým a vďaka ktorým si získala desaťtisíce čitateliek. Tu len potvrdila, že ovláda spisovateľské remeslo, vie dobre rozohrať príbeh, navnadiť čitateľa a vtiahnuť ho do svojho príbehu.

Katka sa rada hrá so vzťahmi, emóciami a ľudskými povahami. Vie prekvapiť a zaskočiť nepredvídateľnými situáciami.

Obálku na prvú knihu vyberala samotná Katka Gillerová a dala si záležať, aby bola tajomná, s nejakým prísľubom, aby navnadila. „Pri tejto druhej knihe som tiež pátrala s ľuďmi z vydavateľstva, napokon sme našli takú mierne optimistickejšiu, s veľkou bránou, pretože tá brána vlastne naznačuje ako k Oliverovi prichádzajú niektorí tí priatelia z tajomného lesa,“ popisuje autorka.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.