bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHodia sa k sebe slušňáčik a rebelantka?

Možno si spomínate na skvelú knihu Zbohom, nevinnosť a Bliss, študentku herectva, ktorá sa zamilovala do svojho učiteľa. Nuž, stále sú spolu a tvoria párik snov. Všetci im zo srdca prajú lásku naveky a ešte ďalej, ale len  málokto si spomenie na Cada, jej najlepšieho priateľa. A práve jeho celá situácia privádza do zúfalstva.  „Dopekla, nemohla sa Bliss dať dokopy s totálnym sviniarom? Aspoň by som mohol dať priechod citom a poriadne mu vraziť. Takto som mohol trieskať len do steny.“

http://data.bux.sk/book/020/242/0202427/medium-zbohom_klamstva.jpgV deň, keď mu oznámia veľkolepú novinku o Blissiných zásnubách, jeho srdce zasiahne ďalšia rana. A napriek času, ktorý ubehol, bolesť stále páli a nepríjemne sa pripomína. Dopekla s tým!

No a vtedy sa objaví Max.

Ale po poriadku.

Max je v poriadnej kaši. Hrdinka zábavnej novinky Zbohom, klamstvá to má spočítané...
Rodičia práve pricestovali do mesta a chcú sa s ňou stretnúť – okamžite! Max obleje studený pot. Veď keď zbadajú jej prefarbené vlasy, tetovania a pírsingy, určite ju vydedia. Navyše čakajú, že im Max predstaví svojho milého, zodpovedného priateľa, nie akéhosi Maca, chalana s potetovaným krkom, čo hrá v hudobnej skupine.

žena

„Ako ste sa spoznali?“ začalo sa vypočúvanie.

No, vieš, zbalil ma v nočnom klube, kde pracujem ako barová tanečnica, o čom, samozrejme, nemáte ani tušenia.

Musela som si niečo vymyslieť. „V knižnici.“          

Pri predstave, ako sa Mace potuluje po knižnici, som takmer vyprskla smiechom. Keby ma nestretol, na kľúčnej kosti by mal namiesto slova gangster vytetované gankster.

Chvíľu sa zdá, že sa jej život zrúti ako domček z karát, keď pri vedľajšom stole v kaviarni zbadá Cada.

Ten prišiel do Filadelfie študovať herectvo a snaží sa zabudnúť na všetko, čo sa stalo v Texase. Veľmi sa mu nedarí, problémy si totiž priniesol so sebou.

Preto ho Max znenazdajky prepadne so šialenou prosbou, aby sa tváril ako jej priateľ, a on súhlasí. Keďže Cadovi táto úloha sadne ako uliata, pokračuje v nej aj naďalej. Čím dlhšie sa s Max hrajú na šťastný párik, tým menej musia predstierať...

Objednajte si novinku Zbohom, klamstvá.
Kupit bux.sk

Cora CarmackNádherné postavy s poriadnou dávkou humoru, sexuálne napätie, vtipné dialógy a najmä vynikajúco napísaný príbeh robia z knihy Zbohom, klamstvá tú správnu oddychovku, pri ktorej zabudnete na všetky problémy a starosti.

 

„Prepáč, zlato, onedlho sa tu zjavia moji rodičia, takže potrebujem, aby si odišiel alebo sa tváril, že ma nepoznáš.“

Chcela som sa mu ospravedlniť a vysvetliť, že sa zaňho nehanbím, že na také čosi zatiaľ nie som pripravená, no nedal mi šancu – obranne dvihol ruky a cúvol. „Dokelu. Tak ja padám.“ Vykročil k dverám. „Zavolaj mi, keď sa ich zbavíš.“

Vykašľal sa na mňa, ani sa neponúkol, že sa s nimi zoznámi. Vyšiel von, zapálil si cigaretu a zdúchol. Na chvíľu som zatúžila utiecť s ním alebo ho aspoň poriadne kopnúť.

Začítajte sa novinky Zbohom, klamstvá.

Milan Buno, 17.9.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.