bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHistorická romanca Musíte mi veriť od Elly Quinn

Musíte mi veriť je šiesty diel mimoriadne obľúbenej série Worthingtonovci od Elly Quinnovej. Prvý diel Tri týždne do svadby vyšiel v roku 2022 a odvtedy každý rok dva diely. Markíz hľadá manželku, Začalo sa to bozkom, Markíz a ja, Môj prvý gróf a teraz sa ich sága uzatvára. Treba povedať, že si získala množstvo fanúšičiek, ktoré netrpezlivo čakali na každý nový diel.

Staršie sestry lady Augusty Viversovej si našli dobrých manželov, ktorých ľúbia, ale Augusta je presvedčená, že pre manželstvo by sa musela vzdať štúdia jazykov a geografie a nemohla by cestovať.

Rada by som pokračovala v štúdiu.“ Augusta sa usilovala, aby jej v hlase neznelo podráždenie. Prečo inak by chcela študovať na univerzite? A nielen to. Keď bude nejaký čas žiť v Taliansku, uvidí svet, o ktorom sa učila. „Hoci slečna Tallertonová aj pán Winters sú vzdelaní, už ma viac nemôžu naučiť. Preto som písala profesorom v celej Európe a dostávala som lekcie od hosťujúcich učencov, aby som si rozšírila vedomosti. Ale už to nestačí.“ V skutočnosti jej túžba po vzdelaní tak narástla, že potrebovala navštevovať univerzitu asi rovnako, ako potrebovala jedlo či vzduch. „No je mi jasné, že si ich môžem rozšíriť len tak, ak ma budú učiť odborníci. Preto musím študovať na univerzite.“

Keď sa Augustina mama postaví proti jej rozhodnutiu študovať na jedinej univerzite v Európe, na ktorej môžu študovať ženy, je nútená zúčastniť sa na večierkoch a báloch usporadúvaných počas londýnskej spoločenskej sezóny. Večierky ju nebavia, až kým nestretne svetobežníka lorda Phineasa Cartera-Woodsa. No Európa čaká...

Phineas študoval architektúru na celom svete, ale jeho najväčším objavom sa stala Augusta. Ako by mohol odolať dáme, ktorá má rada mapy, cudzie jazyky a ďaleké krajiny? Augusta však túži po štúdiu, nie po vydaji. Keď sa Phinn dozvie, že príbuzní ju pozvali na výlet do Európy, rozhodne sa tajne pripojiť k ich skupine. Chce Auguste ukázať, že aj v spoločnom zväzku možno nájsť vzrušujúce dobrodružstvo. No keď im cestu skrížia nebezpečné prekážky, Phinn dostane príležitosť dokázať Auguste svoju lásku...

„Mala som problém dostať svojich hrdinov do Viedne, cesty boli skutočne také zlé, ako som opísala. Potom som sa dopátrala, že väčšina tovaru a ľudí sa dopravovala loďou, ale viem, že dnes rieka Isar od Mníchova po Dunaj v Regensburgu nie je splavná. Ďalší výskum mi odhalil, že začiatkom 19. storočia vybudovali sériu kanálov a plavebných komôr, aby uľahčili riečnu dopravu,“ vysvetľuje autorka, ktorá si preverila všetky historické fakty, naštudovala si reálie, zvyky a tradície v danom období, aby jej romány vyznievali čo najautentickejšie.

Ella Quinn patrí medzi TOP autorky regentských romancí. Jej séria Worthingtonovci je čítanie, ktoré len tak ľahko nedokážete odložiť. Baví vás, vychutnávate si jednotlivé knihy, v ktorých nechýba dobrodružstvo, intrigy, akcia a samozrejme veľa lásky a vášne.
Autorka má skvele naštudované regentské obdobie a jej príbehy sú autentické – pozná zvyky, vtedajšie netradičné i všeobecne známe aspekty spoločenského života. Ovláda historické pozadie, vie správne dobovo obliecť svoje postavy. Aj novinka Musíte mi veriť je krásny únik do žiarivého regentského sveta.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.