bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHistorická romanca Mary Baloghovej – Dokonalý

Populárna séria o rode Westcottovcov pokračuje. Všetko sa to začalo Krásnou dedičkou, pokračovalo to Horúcim objatím, veľmi obľúbené boli diely vysnívaný manžel, Na krídlach lásky, či Splnený sen. Teraz je tu deviaty diel tejto obľúbenej série s názvom Dokonalý. Kráľovná regentskej romance Mary Baloghová nám predstavuje ďalšiu zo svojich nezabudnuteľných hrdiniek – bystrú a nezávislú lady Estelle Lamarrovú.

Lady Estelle Lamarrová kráčala popri rieke, podchvíľou zastala, vychutnávala si okamih v divej prírode prekypujúcej krásou. Ešte aj starý oblúkový kamenný most obďaleč vyzeral ako neodlučiteľná súčasť scenérie, nie ako výtvor človeka, len ako vtáčie hniezdo, mravenisko či bobria hrádza. Nevedela si predstaviť nič krajšie ako anglický vidiek v letný deň. Môže byť rada, že tu žije.

Justina Wileyho ako mladého chlapca otec zo záhadných dôvodov vyhodil z domu, no po smrti starého grófa zdedil šľachtický titul a už šesť rokov je grófom Brandonom. Hoci sa z neho stal prísny, nevľúdny muž, považuje za svoju povinnosť postarať sa o nevlastnú sestru Mariu, a tak keď jej matka zomrie, vyberie sa do ich skromného vidieckeho sídla, aby ju odviedol na rodinné panstvo Everleigh Park.

Maria kedysi Justina zbožňovala, ale teraz ho priam nenávidí. Jej priateľka lady Estelle Lamarrová vidí, že ju zakaždým rozladí už len to, ak niekto vysloví jeho meno. Keď Justin pozve Estelle aj jej brata Bertranda do Everleigh Parku, aby Marii robili spoločnosť a pomohli jej prekonať ťažké chvíle, mladá žena iba kvôli priateľke neochotne súhlasí.

Postupne vychádzajú na svetlo sveta rodinné tajomstvá a Justin si uvedomí, že by si mal nájsť manželku. A zatiaľ čo on verí, že našiel ideálnu kandidátku v krásnej dvadsaťpäťročnej lady Estelle, ona je presvedčená, že sa k sebe vôbec nehodia...

„Jedna z najlepších romancí,“ nechala sa počuť Julia Quinn, ktorá patrí v tomto žánri tiež medzi neuveriteľne populárne. Baloghová v príbehu Dokonalý jednoducho dokazuje svoju pozíciu vo svete regentskej romance, má nesmierny rozprávačský talent a podľa mnohých je rovnocennou pokračovateľkou takých mien ako Jane Austinová, či Georgette Heyerová.

Vie perfektne vystavať príbehy, ktoré sú nielen romantické, ale aj zábavné a dobrodružné. Má zaujímavé postavy, ktoré vás na niektorých miestach rozplačú, inde zasa rozosmejú. Vždy si poctivo naštuduje historické pozadie, aj tentoraz doviedla skvelú prácu – dobové detaily nerušia, skôr dotvárajú celkovú atmosféru a postavy sú naozaj autentické, verné obdobiu, v ktorom sa príbeh odohráva.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.